Opracowanie nowych metodyk analitycznych służących do wykrywania zafałszowanych artykułów żywnościowych – to jeden z głównych celów porozumienia zawartego między UP we Wrocławiu i Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
Opracowanie nowych metodyk analitycznych służących do wykrywania zafałszowanych artykułów żywnościowych – to jeden z głównych celów porozumienia zawartego między Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
Dokument o współpracy podpisali szef inspekcji prof. Stanisław Kowalczyk oraz rektor UP prof. Roman Kołacz.
„Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu posiada niezwykle kompetentną i wysoce wykwalifikowaną kadrę naukową oraz ogromne doświadczenie i osiągnięcia z zakresu nauk rolniczych, biologicznych oraz technicznych. Szczególną wagę przywiązuje się do badań nad żywnością pod kątem jej analizy, jak również udoskonalenia przemysłowych procesów produkcyjnych żywności” – podkreśla IJHAR-S.
„Ponadto porozumienie umożliwia wzajemny udział w pracach i projektach naukowo-badawczych, co stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczenia pomiędzy obiema stronami” - dodaje.
Dodatkowo w laboratoriach inspekcji będą mogły być organizowane praktyki dla studentów wrocławskiego UP.
dk