Staż zawodowy w Niemczech dla absolwentów szkół rolniczych
Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu uprzejmie informuje, że prowadzi nabór kandydatów na trzymiesięczny staż zawodowy w Niemczech.
Serdecznie zapraszamy absolwentów szkół rolniczych do wzięcia udziału w projekcie, dzięki któremu można:
- rozwinąć kompetencje zawodowe w zakresie obsługi maszyn rolniczych i sprzętu rolniczego;
- rozwinąć kompetencje zawodowe w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej;
- wykorzystać zdobytą wiedzę we własnym gospodarstwie lub w poszukiwaniu miejsca pracy;
- rozwinąć kompetencje językowe z języka niemieckiego w zakresie języka zawodowego i potocznego;
- zawrzeć nowe znajomości i kontakty, poznać inny kraj i jego mieszkańców;
- rozwinąć się pod względem osobistym, nabrać pewności siebie i usamodzielnić się.
Stażysta po przeszkoleniu w DEULA trafia do rodzinnych gospodarstw rolnych w Niemczech (Dolna Saksonia), gdzie jako domownik odbywa praktykę, otrzymując w trakcie stażu stypendium. Możliwe jest także pozyskanie innych środków finansowych za dodatkowo wykonane prace.
Planowany staż (praktyka zawodowa) odbywać się będzie się w okresie od dnia 24 lutego - 23 maja 2025 r. Projekt daje możliwości rozwoju zawodowego i osobistego oraz uzyskanie oficjalnych dokumentów DEULA Schule, potwierdzających ukończeniu stażu zawodowego w Niemczech. Zainteresowane osoby prosimy o możliwie szybki kontakt, ponieważ czas poprzedzający wyjazd na staż chcemy poświęcić na właściwe przygotowanie uczestników.
Jesteśmy przekonani o wielu korzyściach i możliwościach wynikających z tak odbytego stażu zawodowego. Przekonanie to opieramy na ponad dwudziestoletnich doświadczeniach w zakresie organizacji zagranicznych staży zawodowych dla uczniów i absolwentów szkół rolniczych z terenu całej Polski.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru i realizacji projektu stażu zawodowego można uzyskać na stronie internetowej Towarzystwa Umiejętności Rolniczych w Poznaniu – www.turpoznan.pl w zakładce „Projekt FERS 2023-1-PL01-KA122-VET-000146949”
lub poprzez kontakt telefoniczny lub e-mailowy z przedstawicielami Towarzystwa:
- kierownik projektu Piotr Pietrzak: – telefon 604 323 820;
- koordynator projektu Piotr Szymański: – telefon 608 522 198.