Manitou Dealer Excellence
Firma Gravit z Lublina pochwaliła się wyjątkowym wyróżnieniem. Jako pierwsza i jedyna w Polsce oraz druga w Europie zdobyła tytuł Manitou Dealer Excellence. Co to oznacza?
W marce Manitou są trzy poziomy współpracy z dilerami. Pierwszy, najbardziej podstawowy to Dealer Approved, średni to Dealer Commitment, a najwyższy nosi nazwę Dealer Partner. Wszystko zależy tu od stopnia zaangażowania autoryzowanego przedstawiciela we współpracę z producentem, ale też od norm i standardów, jakie utrzymuje w swojej działalności oraz w obsłudze klienta. Są one potwierdzane corocznym audytem. Warto więc sprawdzać, jaki status ma diler. To może wyjaśniać, dlaczego w jednej firmie klienci muszą czasem dłużej czekać na odpowiedź z jego strony, na maszynę Manitou lub jej serwis, a w innej mają wszystko „od ręki”.
Z wymienionych powyżej klasyfikacji tylko Dealer Partner może dodatkowo, w ramach wyróżnienia, otrzymać status Excellence. Co to oznacza? Z jednej strony sygnalizuje, że jego normy i zaangażowanie są na światowym najwyższym poziomie. Z drugiej, że musi utrzymywać jasno i szczegółowo określone wysokie standardy obsługi klienta. Jest to więc wyróżnienie i prestiż dla dilera, które bezpośrednio przekładają się też na zysk klienta.
Gravit jako pierwsza polska firma uzyskała tytuł Manitou Dealer Excellence. – Dowodzi to najwyższych standardów świadczenia usług przez dilera. Tytuł ten może otrzymać tylko w przypadku, gdy w trudnych sprawach serwisowych zawsze kontaktuje się z fabryką w ciągu pierwszej godziny od zgłoszenia problemu, a po otrzymaniu odpowiedzi od razu działa z naprawą, a nie kontaktuje się w dostępnym maksymalnym przedziale czasowym na taką interwencję, czyli do 48 godzin. Jest to ogromna korzyść dla klienta. U dilera z tytułem Excellence ma on szybkość informacji, a więc też mniej przestojów w pracy, ale też sprawniejsze procedury, np. szybszą wysyłkę części. Co więcej, serwisanci tego dilera mają więcej szkoleń, a więc klient dostaje lepsze wsparcie serwisowe – wyjaśnia Wojciech Mańkiewicz, dyrektor sprzedaży Manitou Polska.
Maszyny tej marki pojawiły się w firmie Gravit w 2006 r. Zaczęło się od sprzedaży nowych ładowarek teleskopowych na sztywnej ramie. Z czasem doszły do oferty modele przegubowe, a przez chwilę w sprzedaży były też wózki widłowe. Natomiast dzisiaj jest to dystrybucja nowych ładowarek teleskopowych, ale też ich wynajem długo- i krótkoterminowy, standardowy, też z opcją późniejszego wykupu. Do tego dochodzi sprzedaż maszyn używanych.
Warto dodać, że oprócz Gravitu statuetkę Dealer Excellence otrzymała jeszcze firma Marchandise z Belgii.
- Artykuł ukazał się w wydaniu 09/2024 miesięcznika "Rolniczy Przegląd Techniczny". ZAPRENUMERUJ