Sumi Agro Poland przedstawia nowe produkty na 2025 rok
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 3 grudnia 2024 r. w Warszawie firma Sumi Agro Poland zaprezentowała nowości produktowe. Wydarzenie było również okazją do podsumowania sezonu stosowania ubiegłorocznej nowości, preparatu Encera.
Tomasz Malczewski, Prezes Sumi Agro Poland otwierając konferencję powiedział, że od lat ubywa środków ochrony roślin, więc każde nowe narzędzie do ochrony plantacji jest wielką wartością.
Podczas spotkania zaprezentowany został Mimic, czyli insektycyd zawierający substancję czynną tebufenozyd. Mieli okazję zapoznać się z nim już plantatorzy kukurydzy, którzy wykorzystywali do ochrony przed omacnicą prosowianką. Zostanie on teraz (za sprawą rozszerzonej rejestracji) wykorzystywany również do ochrony sadów przed owocówką jabłkóweczką i zwójkami liściowymi. Może być także stosowany w uprawach winorośli a także papryki i pomidorów szklarniowych.
Nowe produkty Sumi Agro Poland
Kolejną nowością przedstawioną na konferencji był Mizuki, środek do desykacji ziemniaków, herbicyd oparty na substancji pyraflufen etylowy. Zdaniem przedstawicieli Sumi Agro Poland, to preparat, którego brakowało na rynku. Jak tłumaczył dr inż. Daniel Zawada, Dyrektor ds. Rejestracji i Rozwoju Produktów Sumi Agro Poland, ten produkt umożliwia efektywną desykację a także działa jako herbicyd do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniaku
Podczas spotkania zaprezentowany został również Bismark, herbicyd łączący chlomazon i pendimetalinę w unikalnej formulacji CS (mikrokapsuły) mający zapewnić długotrwałą ochronę przed chwastami w uprawach ziemniaków i rzepaku ozimego. Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwszy w Polsce zarejestrowany w rzepaku herbicyd zawierający pendimetalinę.
Encera – podsumowanie sezonu
Za przełom w ochronie rzepaku przedstawiciele Sumi Agro Polska uznali fungicyd Nabana 250 SC, oparty na nowej substancji czynnej, mandestrobinie. Produkt przeznaczony jest do ochrony rzepaku przed zgnilizną twardzikową, stanowiącą jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla tej uprawy w okresie kwitnienia.
Podczas konferencji podsumowany został miniony sezon pod kątem stosowania preparatu Encera. Dzięki bakteriom Gluconacetobacter diazotrophicus, dostarcza on azot atmosferyczny roślinom nawet w trudnych warunkach, takich jak susza, nadmiar wody czy chłody. - Zarówno w zastosowaniach kontrolowanych, jak i w warunkach produkcyjnych potwierdziliśmy wysoką skuteczność Encery w zwiększaniu odporności roślin na stres i ochronie wysokości plonu – przekonują przedstawiciele – mówił podczas konferencji Starszy Specjalista ds. Upraw Rolniczych Sumi Agro Poland Jacek Preuss.
Źródło: Konferencja/Sumi Agro Polska