Krajowa Rada Drobiarstwa dołączyła do elitarnego grona

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-09-2018,8:10 Aktualizacja: 18-09-2018,8:19
A A A

Krajowa Rada Drobiarstwa została przyjęta w poczet międzynarodowego stowarzyszenia Międzynarodowej Rady Drobiarstwa (IPC). W ocenie Łukasza Dominiaka, dyrektora generalnego organizacji to duże wyróżnienie dla polskiego sektora drobiarskiego.

Zjazd organizacji odbył się w chińskim Nankin. IPC zrzesza kraje będące światowymi liderami w produkcji mięsa drobiowego. Jej celem jest rozwijanie i zacieśnianie relacji między czołowymi producentami oraz stowarzyszeniami drobiarskimi z całego świata.

drób, eksport drobiu, mięso, XXX Międzynarodowe Sympozjum Drobiarskie Nauka Praktyce - Praktyka Nauce

Przed polskim drobiem wiele szans, ale nie brakuje także zagrożeń

Szacuje się, że już niemal połowa drobiu produkowanego w naszym kraju trafia na eksport. To nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim wielkie wyzwanie. Zagraniczne rynki są bardzo wymagające, a kapryśnego klienta nie jest łatwo...

Ponadto reprezentuje globalne interesy branży w kontaktach ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE), Organizacją Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

- Cieszymy się, że współpraca została ostatecznie sformalizowana i że członkowie IPC jednogłośnie przyjęli nas do swojego grona. Ta decyzja świadczy o tym, że działania polskiej branży drobiarskiej są dostrzegane i doceniane na arenie międzynarodowej (...) jestem przekonany, że ten sukces przyczyni się do nawiązania kolejnych cennych relacji i będzie miał realny wpływ m.in. na zwiększenie eksportu polskiego drobiu na zagraniczne rynki - skomentował Dominiak.

Krajowa Rada Drobiarstwa-Izba Gospodarcza działa od ponad 27 lat i zrzesza ponad 80 członków reprezentujących hodowlę, reprodukcję i wylęgi, produkcję towarową drobiu i jaj, a także produkcję i sprzedaż mięsa drobiowego oraz jego przetworów i jaj konsumpcyjnych, produkcję pasz dla drobiu, produkcję towarzyszącą.

Podmioty zrzeszone w KRD-IG posiadają łącznie blisko 70 proc. udziału w rynku krajowym oraz około 90 proc. udziału w eksporcie.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA