Wypłata dopłat. ARiMR: to wsparcie dopiero będzie realizowane

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-04-2025,9:20 Aktualizacja: 04-04-2025,9:26
A A A

Przekazywanie płatności bezpośrednich i obszarowych za 2024 r. wciąż trwa. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) podała aktualny stan tych wypłat.

„W ramach ubiegłorocznej kampanii z tytułu wsparcia bezpośredniego i obszarowego do 3 kwietnia 2025 r. rolnicy otrzymali 17,3 mld zł” – informuje w swoim serwisie informacyjnym ARiMR.

Płatności za dobrostan – do realizacji

Oznacza to, że ostatni tydzień pod względem tych wypłat nie należał raczej do rekordowych. Według stanu na 27 marca – jak wówczas podawała Agencja – na konta beneficjentów wysłano „ponad 17 mld zł”.

Warto dodać, koperta finansowa na całość tych płatności wynosi 19,3 mld zł.

Obejmuje ona także wsparcie dobrostanowe, które dopiero będzie realizowane” – zastrzega ARiMR.

I powtarza w komunikacie, że jej pracownicy „niezmiennie dokładają wszelkich starań, żeby wydawanie decyzji i wypłaty przebiegały jak najsprawniej”.

Trwa kampania wniosków za 2025 r.

Mają oni jednocześnie zajęcie związane z kampanią składania wniosków o dopłaty za 2025 r., która wystartowała 15 marca i potrwa zasadniczo do 15 maja.

mrirw, materiał siewny, dopłaty, dopłaty do materiału siewnego

Dopłaty do materiału siewnego przysługują i do roślin jarych, i ozimych? Jasna interpretacja

Istotne zapytanie w kwestii katalogu gatunków roślin uprawnych, objętych dopłatami do kwalifikowanego materiału siewnego, trafiło do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW). Znamy odpowiedź. Samorząd rolniczy zwrócił się do...

O wsparcie można się starać wyłącznie za pośrednictwem internetowej aplikacji eWniosekPlus. Część rolników nadal ma kłopoty, by w ten sposób aplikować o należne płatności. Zwłaszcza, że dość skomplikowane są kwestie związane np. z eksochematami. Na kogo można wówczas liczyć?

Pomoc od ARiMR i izb rolniczych

Technicznych wskazówek udzielają pracownicy Agencji. Wszelkie wątpliwości można konsultować również za pośrednictwem jej infolinii (tel. 800 33  00 84 oraz 22 595 06 11).

Zwracać się można także do doradców rolniczych (choć tu pozostaje kwestia odpłatności).

Swoją pomoc w tym zakresie oferują również poszczególne izby rolnicze, jak np. Małopolska Izba Rolnicza (MIR).

„Jak co roku pracownicy MIR pomagają w wypełnianiu wniosków. Zapraszamy do naszych biur oraz do biur powiatowych ARiMR, gdzie pełnimy dyżury od poniedziałku do piątku” – brzmi ogłoszenie na portalu Izby.

Poleć
Udostępnij
Advertisement