Stawiają na innowacje i rozwój. Konferencja firmy Osadkowski
Spotkanie branżowe zorganizowane przez firmę Osadkowski poświęcone było najnowszym trendom i rozwiązaniom w rolnictwie. Podczas konferencji zaprezentowane zostały nowości w ofercie, platforma doradcza firmy, produkty mikrobiologiczne oraz dostępne rozwiązania ubezpieczeniowe.
Konferencję, która się odbyła 18 marca w Jakubowicach otworzył Wojciech Osadkowski, prezes firmy, przedstawiając wizję i strategię rozwoju portalu Osadkowski.pl. To pierwszy internetowy sklep w Polsce, który umożliwia szybkie i wygodne zakupy online z odroczonym terminem płatności – zarówno dla rolników, jak i sklepów rolniczych – twierdzą przedstawiciele firmy.
– Wprowadzenie zakupów z odroczonym terminem płatności online to milowy krok w cyfryzacji branży rolniczej. To nie tylko wygoda, ale przede wszystkim pełna przejrzystość cen i warunków handlowych. Dzięki temu nasi klienci mogą skoncentrować się na pracy, mając pewność, że otrzymują najlepsze warunki bez konieczności długich negocjacji – podkreśla Wojciech Osadkowski, prezes firmy.
Platforma doradczo-informacyjna
Następnie Marcin Kaczmarek, dyrektor Działu Doradztwa i Rozwoju, zaprezentował najnowszy projekt doradczy: news Osadkowski.pl. Składa się na niego seria filmów prezentująca aktualne informacje z zakresu rolnictwa i ogrodnictwa, sprawdzone porady oraz wskazówki pomocne w codziennej pracy. Eksperci firmy na bieżąco monitorują sytuację na polach i doradzają w zakresie nawożenia, ochrony i prowadzenia upraw.
Co konkretnie zawiera News Osadkowski.pl? Przede wszystkim: praktyczne wskazówki dla rolników, informacje branżowe z rynku środków ochrony roślin, nawozów i płodów rolnych, relacje z pól klientów współpracujących z firmą oraz ciekawostki rolnicze. Na platformie nie zabraknie również informacji dotyczących bieżącej sytuacji na demofarmach Osadkowski w całej Polsce.
Produkty mikrobiologiczne
Kolejnym ważnym punktem programu była prezentacja Macieja Mory, dyrektora Działu Chemii, dotycząca sytuacji na rynku środków ochrony roślin i produktów mikrobiologicznych. Obecnie wycofywane są kolejne substancje czynne, takie jak: metrybuzyna, dimoksystrobina i tritosulfuron (rejestracja do maja 2025 r.), a także mepanipirym i dimetomorf, których ważność kończy się już w kwietniu.
Następnie Marcin Foremny, dyrektor Działu Usług Finansowych, przedstawił dostępne rozwiązania ubezpieczeniowe oraz zmiany w ustawie istotne w kontekście nadchodzącego sezonu. Nowelizacja zmienia definicję przymrozków wiosennych – obecnie obejmują one szkody spowodowane spadkiem temperatury poniżej 0°C w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca. Marcin Foremny zachęcał również do kontaktu z przedstawicielami firmy Osadkowski w celu poznania pełnej oferty ubezpieczeniowej oraz pozostałych rozwiązań finansowych dostępnych w ofercie.
Bogata oferta firmy Osadkowski
Nie zabrakło także prezentacji nowości produktowych. Znalazły się wśród nich Getup 250 EC - regulator wzrostu i rozwoju zbóż, zawierający trineksapak etylu oraz Niko Super 60 OD - herbicyd do kukurydzy na bazie nikosulfuronu. Zaprezentowany został również Alfa Siarka+ – granulowany nawóz zawierający siarkę elementarną (90%), bentonit sodowy (10%) oraz bakterie Bacillus vallismortis, które wspomagają przemiany siarki do form łatwo przyswajalnych przez rośliny. Na uwagę zasługują również mieszanki poplonowe SOIL UP poprawiające warunki fitosanitarne (SOIL UP FITO) i strukturę gleby (SOIL UP STRUKTURA).
Przedstawiono też produkty mikrobiologiczne. Preparat Arcton WG jest skuteczny w ograniczaniu chorób podstawy źdźbła zbóż oraz niektórych chorób kukurydzy. Szczególnie polecany do zabiegów T1 we wczesnej fazie wiosny. Zaprezentowano również ProBeet WG – preparat mikrobiologiczny chroniący buraki cukrowe i ćwikłowe przed chwościkiem.
Zwieńczeniem wydarzenia były warsztaty prowadzone przez Tomasza Kaźmierczaka, menadżera ds. rozwoju produktu, poświęcone poprawie parametrów cieczy roboczej. Skupiono się na skuteczności rozwiązań takich jak Inex-A oraz nowości w ofercie firmy Osadkowski – PH Opti Pro, który zmniejsza pH cieczy roboczej i ogranicza twardość wody.