Hodowcy bydła mięsnego zaprezentowali najpiękniejsze zwierzęta
Hodowcy należący do Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego na początku września zaprezentowali swoje zwierzęta na V Krajowej Wystawie Bydła Mięsnego w Częstochowie.
Początek września przyniósł kolejny spadek cen w skupie bydła
Wystawa była organizowana wraz z Dożynkami Jasnogórskimi. Równolegle odbywała się również XXXI Krajowa Wystawa Rolnicza.
V Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego cieszyła się dużym zainteresowaniem, również najmłodszych. Wielu z nich po raz pierwszy mogło zobaczyć krowy czy buhaje z bliska i to od razu najpiękniejsze sztuki w Polsce.
Wszyscy, którzy odwiedzili wystawę, mogli także spróbować prawdziwej wołowiny kulinarnej, ponieważ przy stoisku PZHiPBM prowadzona była akcja degustacyjna.
Konsumenci podczas degustacji byli informowani o tym, że wzrost krajowego spożycia warunkuje stabilizację na rodzimym rynku oraz że polska wołowina jest w większości produkowana w naturalnych warunkach i w oparciu pasze gospodarskie.
Jałówki, buhaje i krowy
Hodowcy muszą wiedzieć, jak postępować wobec organizacji prozwierzęcych
Hodowcy, w sumie 17 uczestników wystawy, zaprezentowało 77 sztuk bydła w 6 rasach.
Komisja sędziowska w składzie Zbigniew Góral, Barbara Binerowska-Musiał oraz Jerzy Moniuszko, przyznała 10 tytułów czempiona i 10 tytułów wiceczempiona.
Sędziowie spośród czempionów wyłonili superczempiona wystawy. Tytuł ten zdobyła jałowica w wieku pow. 18 m-cy rasy limousine Ilona 1 należąca do Zbigniewa Kołoszyca.
Zestawienie czempionów i wiceczempionów wystawy znajdziesz TUTAJ
Tradycyjnie podczas oceny zwierząt na ringu profesor Marcin Gołębiewski opowiadał licznie zgromadzonym widzom o hodowli bydła mięsnego, dobrostanie i profilu psychologicznym tych zwierząt.
W trakcie V Krajowej Wystawy Bydła Mięsnego odbyła się również konferencja poświęcona tematyce bydła mięsnego, koni i owiec zorganizowana przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.
Wystawa została sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)