Umowa o współpracy pomiędzy WRiE SGGW a Towarzystwem Rolniczym Ziemi Hrubieszowskiej
Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał porozumienie o współpracy z Towarzystwem Rolniczym Ziemi Hrubieszowskiej (TRZH). Podpisy ze strony uczelni złożyli prof. dr hab. Marcin Gołębiewski – Prorektor ds. rozwoju SGGW oraz dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW – Dziekan WRiE, a ze strony Towarzystwa jego prezes Marek Gawron oraz Leszek Chodźko – członek zarządu.
TRZH utworzyli rolnicy z powiatu hrubieszowskiego w woj. lubelskim. Ma nawiązywać do Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego (inaczej Rolnicze Towarzystwo Wspólnego Ratowania się w Nieszczęściach) – fundacji powołanej przez księdza Stanisława Staszica w 1816 roku na terenie ówczesnego powiatu hrubieszowskiego.

Umowa o współpracy pomiędzy WRiE SGGW a spółką Uni-Farma
Celem TRZH jest :
- integracja działań lokalnych na rzecz rozwoju wsi i rolnictwa
- poprawa pozycji społecznej, ekonomicznej i kulturalnej mieszkańców wsi
- rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich,
- restrukturyzacja i modernizacja rolnictwa,
- promocja nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie i ochronie środowiska,
- ułatwianie dostępu do wiedzy i nowoczesnych technologii,
- integracja środowiska rolniczego,
- opiniowanie aktów prawnych,
- zwiększenie dochodowości gospodarstw rolnych.
Stowarzyszenie realizuje te cele poprzez:
- prowadzenie działalności szkoleniowej, doradczej i wydawniczej,
- organizację seminariów, spotkań, konferencji,
- podnoszenie kwalifikacji zawodowych swoich członków,
- współuczestniczenie w opracowywaniu planów przedsięwzięć, planów modernizacyjnych i restrukturyzacyjnych oraz projektów rozwoju lokalnego,
- ułatwianie nawiązywania kontaktów gospodarczych, społecznych i kulturalnych,
- promocja stowarzyszenia w kraju i zagranicą,
- marketing wytwarzanych produktów,
- organizację przetargów na zakup środków do produkcji rolnej.
Siedzibą Stowarzyszenia jest Hrubieszów.

WRiE SGGW będzie współpracował z Ag'em Agency Karol Siewruk
To trzecie porozumienie zawarte przez WRiE w 2025 r. Pierwsze zostało podpisane z Ag’em Agency Karol Siewruk, a drugie ze spółką Uni-Farma.
W 2024 r. zawarto porozumienia z sześcioma partnerami: Fundacją Nuffield Farming Scholars Polska, spółkami Jagrol, Centrum Jakości AgroEko, Ragt Semences Polska i Argania oraz z gospodarstwem Magdy i Pawła Bisów z Kasiłanu.
W 2023 r. roku WRiE podpisał cztery umowy o współpracy z podmiotami gospodarczymi: Bankiem Ochrony Środowiska S.A., Bhumi Sp. z o.o., Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" oraz Claas Polska Sp. z o.o.
W 2022 r. umowy zawarto z: Arkop Sp. z o.o., farmsaatz Polska Sp. z o.o., Białuty Sp. z o.o., Procam Polska Sp. z o.o., SatAgro Sp. z o.o., gospodarstwem rolnym Witold Ferens, Corteva Agriscience Poland Sp. z o.o. Yara Poland Sp. z o.o., Intermag Sp. z o.o. oraz gospodarstwem rolnym Marcin Gryn. Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w 2022 r. podpisał też umowę o współpracy z Polskim Centrum Akredytacji.
W 2021 r. podpisano umowy z: Mzuri-Agro Sp. z o.o. Sp. k., Osadkowski Sp. z o.o., Agencją Promocji i Rozwoju Agrobiznesu "APRA" Sp. z o.o., Agroconsult Jerzy Maciejewski oraz NaturalCrop Poland Sp. z o.o.
Porozumienie zakłada, że TRZH będzie m.in. zlecało usługi naukowo-badawcze, przyjmowało studentów SGGW na praktyki i staże zawodowe oraz w celu prowadzenia prac studialnych związanych z przygotowywaniem prac dyplomowych oraz finansowo i rzeczowo wspierała SGGW w działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej. Natomiast SGGW będzie upowszechniała informacje o TRZH poprzez działalność dydaktyczną i prowadziła działania doszkalające jej pracowników.
Obie strony umowy zobowiązywały się do wspólnego organizowania kursów, seminariów oraz konferencji naukowych, tematycznie związanych ich działalnością, prowadzenia badań naukowych z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego obu stron oraz doskonalenia metod kształcenia na SGGW, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte przez absolwentów SGGW w większym stopniu odpowiadały potrzebom gospodarki.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz