Wiceszef Grupy Azoty: mierzymy się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest import nawozów z Rosji i Białorusi

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
13-10-2024,9:30 Aktualizacja: 13-10-2024,9:47
A A A

Grupa Azoty zawarła w imieniu własnym oraz wybranych spółek z grupy kapitałowej aneks do porozumienia z bankami z 2 lutego - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Zgodnie z nim, okres obowiązywania porozumienia został wydłużony do 29 listopada 2024 r. - dodano.

"Przechodzimy do kolejnej fazy negocjacji z bankami, w której przedstawimy kierunki funkcjonowania grupy kapitałowej, co ma pozwolić na podpisanie docelowego porozumienia. Oprócz realizowanych działań naprawczych, których pierwsze pozytywne efekty znalazły odzwierciedlenie w wynikach za I półrocze, mierzymy się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest import nawozów z Rosji i Białorusi" - powiedział wiceprezes Grupy Azoty Andrzej Skolmowski.

grupa azoty, zawiadomienie, prokuratura, przestępstwo

Grupa Azoty z kolejnym zawiadomieniem do prokuratury. Chodzi o aneksy dla byłych członków zarządu

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia szkody majątkowej przekraczającej 4 mln zł złożyła Grupa Azoty - poinformowała spółka w poniedziałkowym...

Dodał, że alarmująco wysokie wolumeny importowanych nawozów z tych kierunków, powodują, że znacząco spada konkurencyjność krajowych i europejskich producentów nawozów.

"Czynnikiem decydującym o zakupie nawozów z Rosji i Białorusi jest niższa cena, wynikająca m.in. z niskich kosztów gazu oraz braku opłat związanych z emisjami CO2" - powiedział Andrzej Skolmowski.

Zawarcie aneksu do porozumienia zapewnia dalsze utrzymanie dostępności limitów w ramach umów o finansowanie i niepodejmowanie przez instytucje finansujące działań mających na celu anulowanie lub zredukowanie dostępnych limitów, jak również niewykorzystywanie określonych praw wynikających z umów o finansowanie w związku z ich naruszeniem lub potencjalnym naruszeniem w okresie obowiązywania porozumienia.

Porozumienie, za zgodą instytucji finansujących, może podlegać dalszemu przedłużeniu.

kgs, produkcja cukru, sprzedaż cukru, cukier

Słodki rekord Krajowej Grupy Spożywczej

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. (KGS) poinformowała, że po raz pierwszy w swojej historii sprzedała ponad milion ton cukru, co ma potwierdzać jej pozycję lidera na rynku zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ten „słodki” rekord...

Grupa Azoty zapewnia, że na bieżąco wypełnia wszystkie ustalenia w zakresie obsługi i spłaty zobowiązań wynikających z umów o finansowanie, a dostępne limity tych umów zapewniają płynność oraz bezpieczeństwo finansowania Grupy Azoty i jej zobowiązań wobec dostawców oraz ciągłość działalności.

Aneks został podpisany z PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim, Santander B., Caixabank, BNP Paribas Faktoring, ING Commercial Finance Polska, Pekao Faktoring, BNP Paribas BP, Santander Factoring i Banco Santander, a także z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju i Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

Grupa Azoty to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa.

Poleć
Udostępnij