Słodki rekord Krajowej Grupy Spożywczej
Krajowa Grupa Spożywcza S.A. (KGS) poinformowała, że po raz pierwszy w swojej historii sprzedała ponad milion ton cukru, co ma potwierdzać jej pozycję lidera na rynku zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Ten „słodki” rekord sprzedaży padł w minionym roku gospodarczym. KGS zrealizowała sprzedaż do 53 krajów, obsługując 715 klientów z całego świata.
„Udało się nam zbudować stałą bazę klientów, którzy zaufali spółce pod względem jakości produktu, jak i serwisu dostarczanego towaru. Sprzedaż tak imponującej ilości cukru to również ogromne wyzwanie logistyczne, które z powodzeniem zrealizowaliśmy, korzystając z transportu samochodowego, kolejowego oraz morskiego. Dzięki doskonałej organizacji i profesjonalizmowi pracowników, nasz cukier dociera do klientów na całym świecie” – stwierdził, cytowany w komunikacie, Marek Zagórski, prezes Zarządu KGS.
Lista rekomendowanych odmian buraka cukrowego KGS 2025
W ocenie firmy, rekordowy wynik sprzedażowy jest efektem poprzedniej kampanii cukrowniczej 2023/2024, podczas której po raz pierwszy w historii wyprodukowała w swoich siedmiu cukrowniach ponad milion ton cukru. A zakontraktowała do tego ponad 7,2 mln ton buraków cukrowych, które były uprawiane na powierzchni 117 tys. hektarów, przy współpracy 13,1 tys. plantatorów. Średni plon wyniósł blisko 62 tony z hektara.
„Osiągnięcie tak doskonałych wyników nie byłoby możliwe bez zaangażowania naszych plantatorów i pracowników, jak również bez inwestycji i modernizacji, które systematycznie realizujemy w naszych zakładach” – skomentował prezes Zagórski.
Do Krajowej Grupy Spożywczej, której większościowym udziałowcem jest państwo, należy siedem cukrowni w Polsce: Dobrzelin, Kluczewo, Krasnystaw, Kruszwica, Malbork, Nakło, Werbkowice. Wszystkie odpowiadają za znaczną część krajowej produkcji cukru – ok. 40 procent.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś