Hodowcy świń mogą się zapisywać do "Akademii produkcji prosiąt"
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we współpracy z polskimi fachowcami z zakresu hodowli i produkcji świń organizuje II edycję kursu "Akademia produkcji prosiąt".
Jeszcze w roku 1997 Polska była 5 największym eksporterem wieprzowiny na świecie. Późniejsze zmiany na globalnym rynku, przemiany polityczne i gospodarcze w kraju oraz afrykański pomór świń spowodowały, że obecnie jesteśmy jednym z największych importerów tego mięsa i prosiąt na świecie.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, chcąc odwrócić ten niekorzystny trend, organizuje drugą edycją "Akademii produkcji prosiąt". Projekt ten realizowany we współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi oraz przedstawicielami branży, ma pomóc ponownie uplasować Polskę w czołówce producentów prosiąt.
- Sukces produkcji prosiąt to kombinacja wielu elementów, od genetyki i żywienia, poprzez profilaktykę, aż po organizację produkcji. Kurs "Akademii produkcji prosiąt" to rozwój i wielostronne umiejętności zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, użyteczne i kluczowe do odniesienia sukcesu branży na każdym stanowisku - mówi dr inż. Janusz Wojtczak, kierownik kursu.
Wybudowali chlewnię w kryzysie i zaczęli produkcję
Kurs jest dedykowany dla wszystkich osób posiadających wyższe lub średnie udokumentowane wykształcenie kierunkowe i co najmniej rok doświadczenia produkcyjnego.
Kursa trwa jeden semestr, minimum 160 godzin zajęć. Te są prowadzone w trybie weekendowym tj. w piątek 4-6 godz. zajęć od godziny 14:30, w sobotę 6-9 godz. zajęć od godz. 8:00 i w niedzielę 4-6 godz. zajęć od godziny 8:00.
Zajęcia poprowadzą fachowcy branżowi z Polski.
Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie testu teoretycznego ze wszystkich przedmiotów oraz uzyskanie pozytywnej oceny zaliczenia elementów praktycznych studiów.
Po ukończeniu kursu absolwent otrzymuje sygnowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu świadectwo ukończenia kursu dokształcającego "Akademia produkcji prosiąt".
Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w naszym magazynie "Hoduj z Głową Świnie" nr 1/2022. ZAPRENUMERUJ