Eksport drobiu wzrośnie, a ceny w kraju będą stabilne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2017,13:55 Aktualizacja: 27-04-2017,14:10
A A A

Eksport drobiu w 2017 roku wzrośnie o 9 proc. rok do roku, a ceny w kraju pozostaną stabilne - oceniają w najnowszym raporcie eksperci Agencji Rynku Rolnego.

Jak napisali analitycy ARR w bieżącym roku przyrost produkcji drobiu, podobnie jak w latach poprzednich, będzie kierowany głównie na rynki zagraniczne.

kurczęta rzeźne, pisklęta kurcząt rzeźnych, drób, ptasia grypa, eksport piskląt, kipdip

Załamał się polski eksport piskląt brojlerów

Grypa ptaków spowodowała, że polski eksport piskląt kurcząt rzeźnych spadł o 40 procent - wynika z analizy danych GUS oraz Ministerstwa Finansów, jaką przeprowadziła Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz. Pochodną...

"Wzrost eksportu drobiu może ulec jednak spowolnieniu w stosunku do 2016 r. ze względu na przypadki grypy ptaków stwierdzone również w Polsce. Na rynku światowym dużą konkurencję dla polskiego drobiu mogą stanowić produkty pochodzące z Brazylii. Przewiduje się, że w 2017 r. eksport drobiu może wzrosnąć o około 9 proc. i zbliżyć się do poziomu 1,4 mln ton" - czytamy w dokumencie.

Agencja podaje, że przewidywany w 2017 r. dalszy wzrost produkcji żywca drobiowego na rynku krajowym, przy ograniczonych możliwościach wyższego eksportu, przyczyni się do utrzymania cen kurcząt brojlerów na względnie niskim poziomie - zbliżonym do notowanego w roku 2016.

"Czynnikiem ograniczającym spadek cen będzie rosnąca konsumpcja tego mięsa w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej" - napisano na koniec w raporcie.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA