Rolnictwo 4.0 w chlewni – indywidualne karmienie loch EasySlider II

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-03-2024,10:05 Aktualizacja: 19-03-2024,8:15
A A A

Automatyka wkroczyła do chlewni już wiele lat temu. Urządzenia, które pomagają w codziennej pracy i zarządzaniu stadem oraz całym gospodarstwem, są coraz bardziej zaawansowane.

Rolnictwo 4.0 w ostatnich latach rozwija się bardzo intensywnie. Pojęcie to jest szerokie. Kryje się pod nim przede wszystkim zbieranie i przetwarzanie danych pochodzących z naszych gospodarstw.

W serii artykułów będziemy prezentować produkty, które automatyzują czynności wykonywane każdego dnia w chlewni, polecane przez firmy, które posiadają je w swojej ofercie.

hodowla świń, trzoda chlewna, biogazownia rolnicza, OZE, fotowoltaika, hodowla trzody chlewnej,

Postawił na odnawialne źródła energii

Marek Mokwa od wielu lat specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej i produkcji tuczników. Aby ograniczyć koszty energii elektrycznej zainwestował w instalacją fotowoltaiczną, a w najbliższym czasie rozpoczyna budowę biogazowni rolniczej...

EasySlider II od firmy Big Dutchman

System indywidualnego karmienia loch na porodówce EasySlider II od firmy Big Dutchman to sterowany komputerowo system indywidualnego karmienia loch w kojcu porodowym.

System składa się z dozownika objętościowego Vario i montowanej pod nim jednostki dozującej. Dba ona o to, aby każda locha sama decydowała kiedy i ile paszy chce zjeść.

Maciora musi jedynie uruchomić wahadło w rurze paszowej. Porcja mieszanki zostaje wydana, jeżeli jest ona uprawniona do jej otrzymania. Po upływie zdefiniowanego czasu samica wywołuje kolejną porcję.

Hodowca, dzięki systemowi sterowania BigFarmNet, może ustawić 24 indywidualne krzywe żywienia dla każdej maciory oraz zaprogramować do 5 czasów podawania paszy.

Więcej informacji o systemie EasySlider II znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie" nr 1/2024. ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA