Cena tuczników w Niemczech trzeci tydzień bez zmian

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-07-2018,10:00 Aktualizacja: 05-07-2018,9:46
A A A
Tuczniki w Niemczech trzy tygodnie temu potaniały o 3 centy do wartości 1,44 euro za kg wagi bitej ciepłej. W bieżącym tygodniu sytuacja na tym rynku nie zmieniła się, a ceny surowca utrzymały się na tym samym poziomie.
 
Ceny żywca wieprzowego w krajach Unii Europejskiej w ubiegłym tygodniu miały różne trendy od wzrostów, poprzez brak zmian, do spadków. 
 
Niemcy, Holandia, Belgia, Austria i Irlandia nie zmieniły cen. Było to spowodowane stagnacją rynków lokalnych i eksportowych, w tym azjatyckich.
 
ASF, ogniska choroby, trzoda chlewna, glw

Wirus ASF wdarł się do kolejnych chlewni

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu kolejnych dwóch ogniskach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej. Odnotowano je w woj. mazowieckim oraz lubelskim.   Choroba została potwierdzona w dwóch...
Hiszpanie zmieniają ceny w zależności od sezonu. Upały i wysokie temperatury, które w tym roku nadeszły z opóźnieniem, powodują spowolnienie przyrostów i obniżenie wagi ubojowej tuczników. Francuzi także odnotowali niewielki wzrost cen.
 
Z kolei w Danii nastąpił ich spadek o 2,7 centów. Kraj ten również jest w dużym stopniu uzależniony od rynków eksportowych. W Wielkiej Brytanii także odnotowano spadek cen tuczników.
 
Jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie VEZG w bieżącym tygodniu sytuacja na rynku niemieckim nie zmieniła się. 4 lipca ustalono ją na poziomie 1,44 euro za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6,31 złotych.
 
  • Informacje dotyczące sytuacji na rynku trzody chlewnej oraz tematy związane z hodowlą i produkcją można znaleźć w dwumiesięczniku Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA