Rolnicy w Niemczech też protestują. Poszło o nawozy azotowe

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-10-2019,19:35 Aktualizacja: 22-10-2019,19:36
A A A

Niemieccy rolnicy pojawili się dzisiaj (22 października) między innymi w centrum Berlina oraz Bonn. Jak informuje portal Euractiv.pl do stolicy Niemiec wjechało ponad 200 traktorów, a do Bonn, gdzie znajduje się siedziba ministerstwa rolnictwa, ponad tysiąc.

Manifestacje niemieckich rolników, ale na mniejszą skalę, zostały również zorganizowane m.in. w Hannoverze, Monachium, Würzburgu czy Bayreuth.

Polsat informuje, że w Dolnej Saksonii pojawiło się blisko 3 tys. ciągników, w Szlezwiku-Holsztynie 700, w Bawarii 1500, a w Hamburgu 500.

Rolnicy domagają się zniesienia przepisów, które nakładają na nich nowe wymogi środowiskowe. Dotyczą one głównie ograniczenia użycia nawozów azotowych w rolnictwie.

protest rolnikow w Holandii, ekolodzy, bydło, trzoda chlewna

Rolnicze protesty w Holandii największe w historii

Rolnicy w Holandii zorganizowali masowe protesty przeciwko likwidacji niemal połowy tamtejszych hodowli bydła i trzody chlewnej. Domagają się tego środowiska ekologiczne. Rolnictwo, zdaniem organizacji ekologicznych, negatywnie oddziałuje na...

Rolnicy zajmujący się hodowlą i produkcją zwierząt sprzeciwiają się również spełnianiu coraz bardziej rygorystycznych zasad dobrostanu. Ich zdaniem skazuje ich to na brak możliwości konkurencji z farmerami spoza Europy.

Rolnicy w Niemczech, jak donosi portal Euractiv.pl, protestują również przeciwko umowie handlowej Mercosur oraz ograniczeniom użycia glifosatu.

Niemieccy farmerzy twierdzą, że pod pretekstem ochrony środkownika ich zawód jest coraz bardziej szkalowany i deprecjonowany.

Rolnicy sprzeciwiają się również coraz większemu udziałowi w tamtejszej polityce ekologów i "zielonych".

Protest niemieckich farmerów jest już kolejną manifestacją europejskich rolników w ostatnich dniach. W ubiegłym tygodniu odbył się największy w historii Holandii protest tamtejszych producentów rolnych.

Tweety ilustrujące niemieckie protesty można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.




Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA