System QMP ułatwia otrzymanie premii dla młodych rolników

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-04-2017,8:00 Aktualizacja: 07-04-2017,10:50
A A A
Premia dla młodych rolników w wysokości 100 tys. złotych z PROW 2014-2020 będzie wypłacana w dwóch ratach. O kolejności przysługiwania pomocy w ramach działania decyduje liczba zdobytych punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli wnioskodawca uzyska minimum 12 punktów.
 
Młodzi rolnicy od 27 kwietnia do 26 maja mogą składać wnioski o przyznanie premii w oddziałach ARiMR. 
 
O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy w momencie złożenia wniosku nie ukończyli 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpoczęli jego urządzanie nie wcześniej niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku.
 
wołowina, bydło opasowe, system QMP,

Produkcja wysokiej jakości wołowiny. To się opłaca

Poprawa genetyki bydła mięsnego w Polsce, zwiększenie zysku z jego produkcji oraz efektywny opas, to główne tematy konferencji, która 15 lutego odbyła się w Minikowie koło Bydgoszczy.   Konferencja dla hodowców bydła i...
Młody rolnik ma trzy lata na osiągnięcie wymaganych kwalifikacji zawodowych liczone od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.
 
Dodatkowo wielkość ekonomiczna utworzonego gospodarstwa, nie może być mniejsza niż 13 tysięcy euro i większa niż 150 tysięcy euro.
 
W pierwszej kolejności premia przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym pomoc jest przyznawana, jeżeli rolnik zdobędzie co najmniej 12 punktów.
 
Dwa dodatkowe punkty są przyznawane rolnikom, którzy posiadają certyfikat produkcji mięsa wołowego w systemie QMP stworzony przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.
 
Premia w wysokości 100 tys. złotych będzie wypłacana w dwóch ratach:

I - w wysokości 80 proc. - po spełnieniu przez beneficjenta, w terminie 9 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy, warunków z zastrzeżeniem których została wydana ww. decyzja,

II - w wysokości 20 proc. - po realizacji biznesplanu.

 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA