Sprawdzone rozwiązania i nowe produkty od firmy Syngenta w 2019 roku
Z kolei Traxos to nowość zawierająca pinoksaden i klodinafop do stosowania wiosną lub jesienią, skuteczna w zwalczaniu wyczyńca polnego i miotły zbożowej. Traxos to bardzo ciekawe rozwiązanie na pola z trudnym wyczyńcem.
Moddus Start, czyli nowy etap w regulacji wzrostu zbóż
- Rolnicy bardzo chętnie stosują proste rozwiązania pakietowe. Jest to dla nich ułatwienie, gdyż to my jako Syngenta przejmujemy na siebie odpowiedzialność za przygotowanie skutecznej mieszaniny. Świadczy o tym choćby sukces Axial Komplett Pak, spełniający oczekiwania rolników wykonujących jeden zabieg herbicydowy na wiosnę. W minionym roku jego sprzedaż wzrosła o 100 proc., a w tym roku szacujemy wzrost na ponad 40 proc. - przekonywał Łukasz Bojkowski.
W portfolio Syngenta nie zabraknie nowości do regulacji zbóż. Proponowany na 2019 roku Moddus Flexi zachowuje zalety Moddus 250 EC, ale jest bardziej elastyczny w mieszaninach z herbicydami czy fungicydami, co potwierdziło wiele niezależnych ośrodków doradczych w Niemczech.
Nowe rozwiązanie pakietowe dla upraw kukurydzy to przede wszystkim Gardo® Gold Pak - połączenie Gardo Gold i Impreza Max (nikosulfuron), polecane na 2,5 ha w fazie 2-4 liści kukurydzy, do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Gardo Gold Pak jest absolutnie bezpieczny dla buraka czy strączkowych, sianych po kukurydzy.
Rolników uprawiających rzepak ucieszy również rejestracja Amistar Gold do zwalczania zgnilizny twardzikowej w rzepaku i chwościka buraka w buraku cukrowym. W kolejnych latach Syngenta planuje rozszerzenie rejestracji Amistar Gold o suchą zgniliznę kapustnych, rdzę buraka i rizoktoniozę w buraku.
Zrównoważony rozwój
Zwiększenie wydajności upraw, odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin oraz poprawa bioróżnorodności są od wielu lat nieodłączną części strategii firmy. Tej wiosny Syngenta planuje kolejną edycję Akcji na rzecz Owadów Zapylających Operation Pollinator, w ramach której dostarczy rolnikom i pszczelarzom specjalnie dobrane mieszanki nasion miododajnych.
Jesienna edycja komunikatów Infopole już dostępna
- Oprócz prowadzenia działań w tym zakresie na własną rękę, jesteśmy aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Środków Ochrony Roślin. Edukujemy rolników, ale także konsumentów, walcząc z mitami narosłymi wokół branży - zaznaczyła Izabela Wawerek. - Tłumaczymy, co zrobić ze zużytymi opakowaniami po środkach ochrony roślin, walczymy z podróbkami, promujemy integrowaną ochronę roślin i wyjaśniamy, jak zagospodarować pozostałości po zabiegach.
W ramach tych ostatnich działań Syngenta opracowała nowe urządzenie o nazwie RemDry. Projekt pilotażowy RemDry rozpocznie się w marcu br.
Serwis społecznościowy dla rolników
Coraz więcej rolników poszukuje porad agrotechnicznych w sieci. Dlatego już od kilku lat Syngenta aktywnie rozwija serwisy internetowe wpierając rolników w prowadzeniu gospodarstw.
Pola Klasy S Syngenty w Cykowie
- W ostatnim roku podjęliśmy współpracę z 17 vlogerami rolniczymi. Testy i opinie o produktach budziły ogromne zaangażowanie użytkowników zarówno na kanale YouTube Syngenta Polska jak i na oficjalnym profilu Syngenta na Facebooku - powiedziała Dorota Mazurek.
Na wiosnę Syngenta zapowiada nową odsłonę serwisu Infopole. Oprócz monitoringu pól, cieszącego się zaufaniem rolników od 12 lat, pojawią się użyteczne funkcje takie jak korzystanie z indywidualnej porady ekspertów, kalkulator środków ochrony roślin czy elektroniczny kalendarz ewidencji zabiegów. Nowością w polskim internecie będzie z pewnością stworzenie w ramach Infopola serwisu społecznościowego jako miejsca wymiany opinii między rolnikami.
- Agrobiznes bez tajemnic. Zamów prenumeratę miesięcznika "Przedsiębiorca Rolny" już dziś