Tuczniki i warchlaki w Danii wciąż drożeją

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
26-04-2019,12:55 Aktualizacja: 26-04-2019,13:11
A A A
Duńskie notowania tuczników i warchlaków w bieżącym tygodniu po raz kolejny wzrosły. Zdaniem ekspertów długi majowy weekend nie spowoduje nadwyżki tuczników, a co za tym idzie dalsze podwyżki są jeszcze możliwe.
 
Duńska spółka Danish Crown opublikowała 25 kwietnia aktualne notowania tuczników. Ich cena, jak podaje portal warchlaki.com.pl, w porównaniu do poprzedniego tygodnia wzrosła o 0,20 koron duńskich (DKK), za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc) do wartości 10,80 DKK.
 
W przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,21 złotych. Cena ta obowiązuje w 18 tygodniu 2019 r.
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Koniec wzrostu cen tuczników. Niemieckie notowania bez zmian

Cena żywca wieprzowego w Niemczech ustabilizowała się i drugi tydzień z rzędu pozostała bez zmian. Dotyczy to zarówno małej jak i dużej giełdy.   Niemcy wczoraj (24 kwietnia) opublikowali notowanie tuczników VEZG. Jest to tzw....
Duńczycy podnieśli cenę o 0,20 DKK wbrew temu co się stało w Niemczech. Kraj ten ma dobrze przemyślaną politykę cenową i nie podnosi ich jeżeli nie ma takiej konieczności. 
 
W opinii ekspertów jest możliwe, że długi majowy weekend nie spowoduje nadwyżki tuczników, a co za tym idzie podwyżki są jednak możliwe.
 
W tym samym dniu w Danii opublikowano notowania warchlaków. Ceny we wszystkich kategoriach wg. statusu zdrowotnego wzrosły o 10 DKK. 
 
Zwierzęta SPF Region 2/3 PRRS negatywny w bieżącym tygodniu kosztują 500 DKK (287 zł), SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 485 DKK (278 zł), a konwencjonalne 475 DKK (273 zł).
 
Notowania te obowiązują od 29 kwietnia do 5 maja 2019 r.
 
Jak podkreślają eksperci rosnące ceny tuczników spowodowały wzrost popytu na warchlaki. Duńczycy z tego powodu podnieśli ceny swoich zwierząt hodowlanych o kolejne 10 DKK, czyli 5,74 zł.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA