Producenci trzody chlewnej blokują krajową drogę nr 2

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
13-10-2016,10:20 Aktualizacja: 13-10-2016,12:46
A A A
Rolnicy ze wschodniej Polski uważają, ze rząd bagatelizuje problem braku skupu trzody z ich gospodarstw położonych na terenach z ograniczeniami wynikającymi z wystąpienia ASF. Od zeszłego tygodnia w formie protestu blokują krajową drogę nr 2 – informuje Polskie Radio.
 
Protest producentów trzody chlewnej potrwa jeszcze przez 10 dni. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu miejscem protestu będzie miejscowość Woroniec położona między Białą Podlaska a Międzyrzecem Podlaskim.
 
asf, trzoda chlewna, tuczniki, skup żywca

ASF. Strefa z ograniczeniami zmniejszona

Strefa z ograniczenia została zmniejszona. Inspekcja weterynaryjna, jak informuje TVP 1, w ten sposób uwolniła handel na większej części woj. podlaskiego, niemal na całym Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zmniejszenie strefy z ograniczeniami...
 
Rolnicy przez kolejne 10 dni w godzinach 9-13 będą chodzili po przejściu dla pieszych, blokując drogę nr 2. Samochody mają być przepuszczane średnio co pół godziny.
 
Jak czytamy na stronie internetowej Polskiego Radia, w tym miejscu producenci trzody chlewnej protestowali w tej sprawie już dwukrotnie - mając nadzieję, że w ten sposób zwrócą uwagę rządu na swe trudne położenie. 
 
Do tej pory jednak żadne działania nie przyniosły rezultatu. Nie doszło również do skutku spotkanie z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem.
 
Z kolei resort rolnictwa poinformował, że udało się wynegocjować z Komisja Europejską zmniejszenie zasięgu strefy ASF z ograniczeniami. Ma to umożliwić skup trzody chlewnej.
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA