"Hoduj z Głową Świnie". Co zawiera nowe wydanie?
Hodowcy i producenci trzody chlewnej, prenumeratorzy "Hoduj z Głową Świnie" mogą zapoznać się z najnowszym wydaniem naszego magazynu.
W najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie" nr 4/2023 (lipiec-sierpień) znalazło się aż 9 działów. Przypisane do nich artykuły dotyczą nowych produktów i wydarzeń organizowanych przez firmy, obecnej sytuacji na rynku, tuczu, żywienia, ekonomii i praktyki, targów, wystaw oraz konferencji i dobrostanu zwierząt.
″Co nowego w branży″ to cykl artykułów, w których prezentujemy bieżące działania związków hodowców i producentów trzody chlewnej.
W dziale ″Hodowla″ Maria Herwart, Country Director Topigs Norsvin Polska, w artykule ″Nawet Mendel byłby zdziwiony″ pisze o genomice.
19. ognisko ASF niedaleko granicy z Ukrainą
W dziale ″Ekonomia″ znalazły się dwa artykuły, które opisują działania zwiększające opłacalność produkcji świń oraz wyjaśniające to pojęcie na praktycznym przykładzie gospodarstwa.
W dziale ″Żywienie″ prof. dr hab. Tadeusz Barowicz z Instytutu Zootechniki − PIB w Krakowie zwraca uwagę na to, jak ważna jest jakość pasz oraz jak wpływają one na żywienie i wyniki produkcyjne.
W najnowszym wydaniu ″Hoduj z Głową Świnie″ znalazł się także artykuł, w którym prezentujemy znaczenie detoksykantów oraz przedstawiamy ofertę tych środków.
Tradycyjnie pokazujemy praktyczne rozwiązania w gospodarstwach. Tadeusz Gregorczyk tuczy świnie w cyklu zamkniętym i uprawia ponad 100 ha ziemi, a część uzyskanych plonów sprzedaje. Dzięki zyskom z produkcji roślinnej przetrwał kryzys, który dotknął rynek trzody chlewnej.
W dziale ″Technika i wyposażenie″ prezentujemy zasady działania biogazowni rolniczej, a w dziale ″Zdrowie″ przypominamy hodowcom, jak istotny dla produkcji świń jest audyt w rzeźni.
Nie zabrakło również artykułu dotyczącego afrykańskiego pomoru świń i bieżącej sytuacji związanej z występowaniem tej choroby w Polsce.
Hiszpanie wygrali z ASF-em. Czy skorzystamy z ich doświadczeń?
Hodowcy znajdą także artykuł o gryzoniach. Mogą one przenosić groźne pasożyty, bakterie i wirusy, które stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia świń, ale również ludzi. Prezentujemy również przeglądy rynku produktów do ich zwalczania.
W dziale ″Dobrostan″ znalazł się artykuł mówiący o znaczeniu odpowiedniego środowiska dla życia i rozwoju nowonarodzonych prosiąt. Nie posiadają one chroniącej je przed zimnem warstwy tłuszczu. Narażone są więc na szybkie ochładzanie organizmu, nierzadko prowadzące do śmierci.
Okładkę oraz spis treści naszego magazynu znajdziesz TUTAJ i TUTAJ
Wszystkich tych, którzy nie znają dwumiesięcznika "Hoduj z Głową Świnie" zachęcamy do jego PRENUMERATY
"Hoduj z Głową Świnie" to specjalistyczny ogólnopolski dwumiesięcznik skierowany do producentów i hodowców bydła mlecznego oraz mięsnego, zootechników i lekarzy weterynarii. Pismo zadebiutowało w 2002 roku na targach Polagra w Poznaniu.