Chiny planują odbudowę sektora trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
17-12-2019,11:30 Aktualizacja: 17-12-2019,9:56
A A A
Afrykański pomór świń (ASF) doprowadził w Chinach do radykalnego obniżenia pogłowia trzody chlewnej. Do 2021 r. państwo to chce podnieść branżę z zapaści. 
 
Chiny w ciągu dwóch najbliższych lat planują powrót do sytuacji rynkowej sprzed ASF. Rząd zapewnia, że pomoże w odbudowie małych gospodarstw oraz w monitorowaniu wirusa, a także zajmie się kwestią środowiskową.
 
W planach naprawy sytuacji rynkowej i rozwoju produkcji trzody chlewnej jest ograniczenie spadku pogłowia świń i powstrzymanie gwałtownego wzrostu cen do końca bieżącego roku, informuje portal 3trzy3.pl.
 

ASF rozprzestrzenia się w woj. wielkopolskim i nie tylko

Służby weterynaryjne poinformowały o nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików. Choroba została potwierdzona w woj. lubuskim, dolnośląskim i wielkopolskim.    Wirus ASF został wykryty w kolejnych próbach...
Rząd chce również wesprzeć budowę dużych ferm, zapewnić tereny pod chlewnie, pomóc małym i średnim rolnikom przez tworzenie grup, franczyzę lub leasing z dużymi przedsiębiorstwami produkującymi świnie, wzmocnić profilaktykę i kontrolę ASF, ustanowić i ulepszyć system zarządzania ryzykiem pojawienia się wirusa i wesprzeć tworzenia stref.
 
W planach jest także otwarcie infolinii, dzięki której będzie można raportować informacje związane z ASF.
 
Władze chcą zapewnić stabilizację podaży na rynku wieprzowiny i odzyskać moce produkcyjne do końca 2020 r. oraz osiągnąć pełny powrót do sytuacji sprzed ASF do 2021 r.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA