Akademia Produkcji Prosiąt. Rozpoczął się kolejny nabór

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-08-2022,9:30 Aktualizacja: 14-08-2022,9:33
A A A

Akademia Produkcji Prosiąt to kurs trwający jeden semestr przeznaczony dla osób posiadających udokumentowane wykształcenie wyższe lub średnie kierunkowe oraz co najmniej rok doświadczenia produkcyjnego. Właśnie rozpoczął się nabór do jej 2. edycji.

- Sukces produkcji prosiąt, to kombinacja wielu elementów, od genetyki i żywienia, poprzez profilaktykę aż po organizację produkcji, w których wiedza jest elementem spajającym i warunkującym sukces ekonomiczny. Kurs w Akademii Produkcji Prosiąt to rozwój i wielostronne umiejętności zarówno teoretyczne jak i praktyczne użyteczne i kluczowe do odniesienia sukcesu branży i na każdym stanowisku - mówi dr inż. Janusz Wojtczak, kierownik kursu.

maciory, lochy, trzoda chlewna, świnie, hodowca świń, stado podstawowe, żywienie macior, prosięta, warchlaki, tuczniki

Hodowca zmniejszył pogłowie macior żeby przetrwać

Hodowca w najlepszym okresie produkcji świń utrzymywał stado macior i loszek liczące 160, a nawet 180 sztuk. W ubiegłym roku jednak znacznie je zmniejszył, dzięki czemu udało mu się przetrwać. Adam Kanturski od 2016 roku zajmuje się produkcją...

Jeszcze w roku 1997 Polska była 5 największym eksporterem wieprzowiny na świecie. Późniejsze zmiany na globalnym rynku, przemiany polityczno-gospodarcze w kraju oraz ASF spowodowały, że staliśmy się jednym z największych importerów wieprzowiny i prosiąt na świecie.

Kurs w ramach Akademii Produkcji Prosiąt jest dedykowany wszystkim osobom posiadającym udokumentowane wykształcenie wyższe lub średnie kierunkowe oraz co najmniej rok doświadczenia produkcyjnego.

Kursa trwa jeden semestr. Zajęcia są prowadzone w trybie weekendowym. W piątek będzie się odbywać 4-6 godzin zajęć od godziny 14:30, w sobotę 8-11 godz. zajęć od godz. 8:00, a w niedzielę 4-6 godz. zajęć od godziny 8:00.

Prelegenci i wykładowcy

Zajęcia poprowadzą najlepsi fachowcy branżowi z Polski posiadający ogromne doświadczenie branżowe. Wśród nich są:

ASF, szczepionka przeciwko ASF, wirus ASF, dziki, trzoda chlewna, świnie, ogniska ASF, Wietnam, pogłowie świń, wirus

ASF. Czy nowa szczepionka na pewno jest skuteczna?

Szczepionka przeciwko ASF została opracowana przez wietnamskich naukowców. Ma ona chronić trzodę chlewną przed zakażeniem wirusem afrykańskiego pomoru świń. Szczepionka była opracowywana od listopada 2019 r. we współpracy z ekspertami...

  • Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak (UR Kraków)
  • Prof. dr hab. Marek Świtoński (UP Poznań)
  • Prof. dr hab. Małgorzata Pomorska-Mól (UP Poznań)
  • Prof. dr hab. Roman Kołacz (UMK Toruń)
  • Prof. dr hab. Grzegorz Woźniakowski (UMK Toruń)
  • Prof. dr hab. Anna Rząsa (UP Wrocław)
  • Prof. dr hab. Marcin Arciszewski (UP Lublin)
  • Prof. dr hab. Daniel Korniewicz (firma LNB)
  • Dr n. wet. Marian Porowski (prywatna klinika weterynaryjna)

W tegorocznej edycji Akademii Produkcji Prosiąt organizatorzy zaplanowali wykłady wybitnych specjalistów europejskich jak Enric Marco z Hiszpanii, a także 4-dniowy wyjazd studyjny do Danii.

Warunkiem ukończenia kursu jest zaliczenie testu teoretycznego ze wszystkich przedmiotów oraz uzyskanie pozytywnej oceny zaliczenia elementów praktycznych.

Po ukończeniu kursu absolwent otrzymuje sygnowane przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu świadectwo ukończenia kursu dokształcającego "Akademia Produkcji Prosiąt".

Więcej informacji na temat Akademii Produkcji Prosiąt znajdziesz TUTAJ

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA