Ptasia grypa dotarła do woj. kujawsko-pomorskiego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-02-2017,16:00 Aktualizacja: 08-02-2017,15:30
A A A
Pierwszy przypadek ptasiej grypy w woj. kujawsko-pomorskim potwierdziły badania zwłok łabędzia i kaczki krzyżówki przeprowadzone w Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. 
 
Przyczyną śmierci łabędzia i kaczki krzyżówki znalezionych nad Jeziorem Sępoleńskim w gminie Sępólno Krajeńskie był wirus H5N8 – informuje Eska info.
 
Ptaki zostały znalezione przy ul. Kościuszki od strony centrum miasta. Zwłoki ptaków trafiły do laboratorium Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, gdzie przeprowadzono badania w kierunku ptasiej grypy.
 
ptasia grypa, woj. dolnośląskie, gęsi,

Kolejne ognisko ptasiej grypy. Padło ponad 1 tys. gęsi

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał informację Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o potwierdzeniu kolejnego ogniska ptasiej grypy w gospodarstwie, w którym utrzymywano gęsi położonym w woj. dolnośląskim.  Ognisko ptasiej...
Jest to pierwszy przypadek tej choroby w woj. kujawsko-pomorskim, a czterdziesty drugi w kraju. 
 
Wojewódzki Lekarz weterynarii przypomina o rozporządzeniu wydanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z ptasią grypą. Zwierzęta powinny być trzymane w zamknięciu, a każde niepokojące zachowanie czy objawy należy zgłaszać do Powiatowego Lekarza Weterynarii. 
 
Ptasia grypa to choroba dotykająca wyłącznie ptactwo. Nie stwierdzono jeszcze przypadku zachorowania na wirusa H5N8 u człowieka. Dla ptaków jest on jednak śmiertelny, a w przypadku gospodarstw, w których stwierdzono jego obecność uśmiercona zostaje cała populacja.
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA