Prognozy wzrostu produkcji drobiu są przesadzone. Ekspert mówi wprost

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
12-03-2018,12:50 Aktualizacja: 12-03-2018,13:07
A A A

W 2017 roku Polska utrzymała pozycję lidera wśród największych unijnych producentów drobiu, a eksport szedł w górę. Na horyzoncie pojawiają się jednak zagrożenia.

Motorem sukcesu polskiego drobiarstwa jest sprzedaż zagraniczna, więc - zdaniem ekspertów - na początku bieżącego roku bardzo istotna jest możliwość otwarcia nowych rynków zbytu.

mięso drobiowe, drób, kurczak

Polskie mięso drobiowe bezpieczne dla konsumentów

Mięso drobiowe dostępne na polskim rynku jest całkowicie bezpieczne dla konsumentów, a producenci drobiu działają zgodnie z restrykcyjnymi przepisami prawa krajowego oraz unijnego - poinformowała Krajowa Rada Drobiarstwa odnosząc się do...

Według Mariusza Szymyślika, dyrektora Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz mamy już bowiem do czynienia z wytracaniem impetu eksportowego. - Oczywiście nie spodziewamy się załamania, rynku czy produkcji, ale wydaje się, że prognozowany przez Unię Europejską 8-procentowy wzrost jest przesadzony - mówi znawca rynku w rozmowie z Programem Pierwszym Polskiego Radia.

Podkreśla, że choć prognozy Brukseli dotyczące krajowej wytwórczości drobiu w tym roku są bardzo optymistyczne, to są jednak mocno na wyrost. Uzasadnia to faktem, że już szacunki na 2017 r. okazały się mocno przesadzone.

Ekspert przypomina, że Wspólnota prognozowała wówczas, że krajowa produkcja tego gatunku mięsa wzrośnie wówczas o 17 procent, tymczasem poszła w górę zaledwie o 3 proc.
 

źródło: Program Pierwszy Polskiego Radia

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA