Polski drób coraz bliżej Chin. Pekin zatwierdził ważny dokument

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: KRD-IG, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-06-2018,8:40 Aktualizacja: 15-06-2018,8:51
A A A

Władze weterynaryjne w Pekinie przekazały długo wyczekiwany projekt znowelizowanego protokołu bilateralnego pomiędzy Polską a Chinami, który dotyczy mięsa drobiowego - informuje Krajowa Rada Drobiarstwa-Izba Gospodarcza (KRD-IG).

Najnowszy dokument, zawierający uwagi strony chińskiej jest kolejną wersją projektu protokołu. Pierwsza propozycja została przekazana w styczniu. Niestety, po odesłaniu polskich uwag od lutego zaległa cisza.

eksport drobiu do chin, drób, produkcja drobiu, KRD-IG, Łukasz Dominiak,

Chiny wciąż zamknięte dla polskiego drobiu. Ale batalia trwa

Krajowa Rada Drobiarstwa-Izby Gospodarczej przez kilka dni gościła w Chinach, gdzie uczestniczyła w targach SIAL China i odbyła wiele spotkań ze służbami weterynaryjnymi i decydentami w sprawie importu żywności na ten wielki rynek. Podczas...

Ważnym momentem w obustronnych relacjach była wizyta delegacji resortu rolnictwa w Chinach w połowie maja z wiceministrem Jackiem Boguckim na czele i przeprowadzone rozmowy na wysokim szczeblu. W tym samym czasie w Państwie Środka przebywali reprezentanci KRD-IG i polskich producentów drobiu, uczestnicząc w licznych wydarzeniach.

- Był to wyraźny sygnał dla naszych chińskich partnerów, że traktujemy ich z należytą powagą i odpowiednią rangą - ocenia Łukasz Dominiak, dyrektor generalny Krajowej Rady Drobiarstwa-Izby Gospodarczej.

Pod koniec maja do Polski przyjechali przedstawiciele największej chińskiej organizacji zrzeszającej podmioty związane z produkcją i dystrybucją mięsa - China Meat Association (CMA).

Podczas zorganizowanego przez KRD-IG seminarium pn. "Perspektywy eksportu polskiego drobiu do Chin", które odbyło w ministerstwie rolnictwa, omówiono plany dotyczące współpracy handlowej między krajami.

- Rząd wspiera starania o ponowne otwarcie rynku Chin dla polskiego drobiu, co jest dla nas, producentów, znaczącym ułatwieniem w ponownym wejściu na ten kluczowy, azjatycki rynek. Myślę też, że partnerzy z tego kraju doskonale zdają sobie sprawę z korzyści, jakie mogą wynikać z nawiązania współpracy. Świadczyć o tym może fakt, że tak liczna, bo aż 24-osobowa delegacja CMA, wybrała Polskę jako jeden z czterech odwiedzanych krajów europejskich - podsumowuje Łukasz Dominiak.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA