Drób z Polski ponownie trafi do Japonii?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
28-03-2017,9:30 Aktualizacja: 28-03-2017,13:20
A A A

Drób z Polski może ponownie trafić na japoński rynek. Główny lekarz weterynarii z inicjatywy Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, podjął rozmowy z właściwymi władzami Japonii dotyczące eksportu produktów z mięsa drobiowego poddanych obróbce cieplnej.

Ogniska ptasiej grypy ptaków u drobiu w Polsce spowodowały, że Japonia zamknęła swój rynek na drób pochodzący z naszego kraju. Dzięki interwencji KRD-IG, japońskie służby weterynaryjne są gotowe na negocjacje.

ceny kurcząt rzeźnych, kurczęta, ceny kurcząt, drób, produkcja drobiu, mięso, handel mięsem

Kurczęta podrożały w lutym. W Polsce najbardziej

W lutym za 100 kilogramów kurcząt brojlerów (tuszki 65 proc.) płacono średnio w Unii Europejskiej 182 euro. To o 4,1 proc. więcej niż w styczniu i o 2,5 proc. powyżej stawek sprzed roku. Eksperci z Brukseli informują, że w skali...

Główny lekarz weterynarii oficjalnie wystąpił z wnioskiem o rozpoczęcie negocjacji w sprawie powrotu możliwości eksportu polskiego drobiu do Japonii. Tamtejsze władze przekazały właśnie tę informację – podaje Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza.

Władze weterynaryjne Japonii mają przedstawić projekt wymogów w zakresie eksportu. Obecnie trwa proces przekazywania deklaracji ze strony zakładów drobiarskich zainteresowanych nabyciem takich uprawnień.

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza od momentu odnotowania pierwszego przypadku grypy ptaków w Polsce prowadzi działania zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, które mają ułatwić funkcjonowanie producentom i hodowcom drobiu.

Nawiązanie relacji handlowych z krajami trzecimi, które zamknęły swoje rynki na polski drób jest obecnie jednym z najważniejszych elementów tych działań. Ostatnich sukcesem było przywrócenie możliwości eksportu polskiego puchu i pierza na rynek Japonii i Tajwanu – informuje KRD-IG. 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA