Polskie produkty mleczarskie debiutują na wielkiej giełdzie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-10-2017,9:50 Aktualizacja: 05-10-2017,10:08
A A A

Za pośrednictwem polskiej firmy Polish Dairy producenci wyrobów mleczarskich będą mogli wkrótce wystawiać swoje produkty na największej na świecie platformie Global Dairy Trade.

Jak poinformował Aleksander Kempiński, członek zarządu firmy, od 5 października przystępuje ona do platformy Global Dairy Trade w Nowej Zelandii. - Dołączamy do grona największych sprzedawców nabiału takich jak Arla, Dairy America czy Fonterra - podkreślił.

przetwory mleczarskie, przetwórstwo mleka, mleko, mleczarnie, skup mleka

Branża mleczarska bije rekordy. Tyle firmy jeszcze nie zarobiły

Obserwowana w pierwszej połowie 2017 roku dobra koniunktura na światowym rynku przetworów mleczarskich oraz zwiększony wolumen przerobu surowca pozytywnie wpłynęły na wyniki finansowe branży w Polsce.   Według najnowszych danych...

Za pośrednictwem Polish Dairy będą sprzedawane mleko w proszku - odtłuczone i tłuste, masło oraz laktoza. W kolejnych miesiącach asortyment będzie większy. Aby rozpocząć handel producent - spółdzielnia mleczarska musi zgłosić się do Polish Dairy z ofertą produktów. Gdy PD je sprzeda, spółdzielnia przed wysyłką towaru otrzyma pieniądze.  

- Polish Dairy oferuje łatwy i efektywny dostęp do globalnych rynków produktów mleczarskich, m.in. przez tworzenie grup sprzedażowych, optymalizację kosztów transakcyjnych w obrocie nabiałem, koncentrację podaży w duże jednolite partie o jednolitej jakości, w wystandaryzowanym opakowaniu i oznakowaniu - wyliczał Kempiński.

Dzięki wspólnemu działaniu możliwe będzie wyeliminowanie lub istotne ograniczenie ryzyka cenowego w przypadku np. nieterminowej dostawy, opóźnienia zapłaty za dostarczony towar, niewłaściwej oceny ilości i jakości towaru będącego w obrocie. Ponadto łatwiejsza będzie prezentacja krajowej oferty towarów rolno-spożywczych oraz jej promocja na rynku UE i rynkach krajów trzecich.

Centrum Genetyczne PFHBiPM, PFHBiPM, indeks ekonomiczny do selekcji bydła mlecznego, bydło mleczne

Powstaje polski indeks ekonomiczny do selekcji bydła mlecznego

Hodowcy bydła i producenci mleka będą głównymi użytkownikami indeksu ekonomicznego do selekcji bydła mlecznego. Prace nad jego stworzeniem rozpoczęło właśnie Centrum Genetyczne PFHBiPM. - W tym celu spotykamy się z hodowcami w ich...

Według Kempińskiego, Polska obecnie ma warunki do zwiększenia produkcji mleka i do rozwoju eksportu tych produktów. Nasz rynek mleczarski charakteryzuje się jednak dużą liczbą podmiotów oferujących stosunkowo małe partie towaru.

Ekspert zauważa, że niedoskonałość organizacyjna spółdzielni mleczarskich w tym występujące problemy w komunikacji z międzynarodowymi partnerami oraz rozdrobnienie kupców na świecie sprawiają, że handel odbywa się często przez drobnych pośredników i przy niskiej efektywności cenowej.

W Polsce mleko produkuje około 142 tys. gospodarstw. Skupuje je 313 podmiotów, a przetwórstwem zajmuje się 205 mleczarni.

Global Dairy Trade jest światowym liderem obrotu nabiałem oferującym szeroką gamę komplementarnych usług dla branży mleczarskiej w tym, producentów i nabywców. GDT Events to organizowane dwa razy w miesiącu sesje przetargowe, na których sprzedawane są masowe produkty mleczne.

W aukcjach bierze udział 520 hurtowych nabywców z ponad 80 krajów. GDT powstała w 2008 r., roczny obrót platformy wynosi ok 1 milion ton różnych produktów mlecznych oferowanych przez sprzedających z całego świata.
 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA