Konferencja "Czas na współpracę" już w marcu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-02-2022,10:10 Aktualizacja: 14-02-2022,10:06
A A A
Dobrostan zwierząt i zmiany związane z ograniczeniem stosowania antybiotyków. To tematy wiodące IV Konferencji pt. "Czas na Współpracę".
 
Stowarzyszenie "Weterynaria Hodowcom" Stowarzyszenie ds. Promocji Zdrowia Bydła jest głównym organizatorem konferencji skierowanej do hodowców bydła i producentów mleka. 
 
Spotkanie odbędzie się 3-4 marca 2022 r. w Villi Natura w Dolsku w woj. wielkopolskim. Będzie można wziąć w nim udział bezpośrednio lub on-line.
 
Podczas 2-dniowej konferencji będą poruszone tematy związane z dobrostanem zwierząt gospodarskich, a także problemami z jakimi muszą mierzyć się współcześni hodowcy.  
 
mleko, mleko surowe, produkcja mleka, hodowla bydła, Leszek Hądzlik, PFHBiPM, cena mleka, śruta sojowa, śruta rzepakowa

To będzie trudny rok dla producentów mleka

Mleczarnie w ubiegłym roku podnosiły ceny skupu mleka. Ta, z uwagi na wypłacane premie, najwyższa była w grudniu. Niestety wciąż rosnące koszty produkcji nieco hamują optymizm hodowców bydła, którzy coraz bardziej dotkliwie zaczynają...
Głównym gościem konferencji będzie dr Courtney Halbach, specjalistka ds. szkoleń w The Dairyland Initiative w programie realizowanym przez UW-Madison, School of Veterinary Medicine. Jego celem jest dostarczenie przedstawicielom przemysłu mleczarskiego wytycznych dotyczących dobrostanu zwierząt oraz narzędzi zapobiegających kulawiznom przez platformę internetową i warsztaty. 
 
Ekspertka na co dzień zajmuje się projektowaniem obór dla cieląt i krów oraz systemów wentylacji, a także automatycznych urządzeń udojowych. Podczas spotkania opowie ona o okresie przejściowym i jego punktach krytycznych z perspektywy dobrostanu zwierząt.
 
Inżynier Bartosz Piszczek, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, współwłaściciel i zarządzający największym stadem bydła mlecznego w Gminie Złotów, przedstawi temat pt. "Każda krowa jest ważna. Reprodukcja, zdrowie i żywienie stada pod stałą kontrolą. Czy system monitoringu spełnia pokładane w nim nadzieje?"
 
W dalszej części konferencji dr Courtney Halbach opowie, jak skutecznie ograniczyć problemy z racicami i jak zarządzać wentylacją w zmiennych warunkach atmosferycznych, a Adam Warnke oraz lek. wet. Paweł Rybeński przedstawią rolę nowoczesnych technologii w pracy nad poprawą parametrów rozrodu.
 
Drugiego dnia odbędzie się debata ekspercka ekrowa.pl dotycząca dobrostanu bydła.
 
Patronem medialnym wydarzenia jest czasopismo "Hoduj z Głową Bydło". Bilety na konferencję można kupić TUTAJ
 

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA