Hodowcy bydła dzięki temu mają otrzymać pomoc

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
11-05-2020,10:30 Aktualizacja: 11-05-2020,10:22
A A A

Zakłady przetwórcze od 7 maja mogą składać wnioski o dopłaty do prywatnego przechowywania do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Mechanizm ten ma pomóc m.in. hodowcom bydła mlecznego i mięsnego.

Unia Europejska zdecydowała się na ten system wsparcia dla producentów m.in. wołowiny i mleka, w czasie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa.

Zakłady przetwórcze, dzięki temu mechanizmowi, mogą zatrzymać dane towary w magazynach i wprowadzić je na rynek w czasie, w którym dla danego sektora będzie to opłacalne.

  • Wnioski o dopłaty do prywatnego przechowywania można składać od 7 maja
  • Mechanizm ten jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
  • Wnioski można przekazywać do siedziby KOWR w formie papierowej oraz przez Internet
  • Dopłata jest udzielana według stawek określonych przez KE
  • Dopłaty będą realizowane do mleka i jego przetworów, mięsa wołowego, baraniego i koziego

dopłaty do przechowywania, mleko, wołowina, masło, odtłuszczone mleko w proszku, baranina, unia europejska

Jakie stawki dopłat do prywatnego przechowywania?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa od 7 maja będzie przyjmował wnioski o dopłaty do prywatnego przechowywania. Dopłaty do prywatnego przechowywania jest to unijny system wsparcia dla producentów mleka i wołowiny w okresie kryzysu...

Mechanizm realizowany przez KOWR

Mechanizm jest realizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który działa na zlecenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Dopłata jest udzielana wg stawek określonych przez KE wszystkim przedsiębiorcom, którzy zawarli z KOWR umowę na dopłaty do prywatnego przechowywania produktów i wypełnili warunki udzielania dopłat do prywatnego przechowywania" czytamy w komunikacie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Dopłaty będą realizowane do mleka i jego przetworów jak masło, odtłuszczone mleko w proszku (OMP) oraz sery, do mięsa wołowego a także mięsa baraniego i koziego.

O dopłaty może się starać przedsiębiorca, który ma swoją siedzibę na terenie Unii Europejskiej i jest zarejestrowany dla celów podatku VAT na jej terytorium.

wołowina, drób, baranina, mleko, minister rolnictwa, interwencja, Komisja Europejska, hodowcy bydła, producenci mleka

Interwencja na rynku mleka i mięsa potrzebna od zaraz

Minister rolnictwa apeluje do Komisji Europejskiej o natychmiastową interwencję na rynku mleka i mięsa. Jak podaje TVP 1, chodzi o zagospodarowanie nadwyżek tych produktów, jakie powstały u największych producentów w Unii...

W formie papierowej oraz elektronicznej

"Warunki uczestnictwa w mechanizmach (w tym stawki dopłat) oraz stosowne dokumenty dla beneficjentów opublikowane zostaną na stronach internetowych KOWR oraz ARiMR" informuje PFHBiPM.

Wnioski o dopłaty do prywatnego przechowywania przedsiębiorcy mogą składać od czwartku 7 maja do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Wnioski można przekazywać do siedziby KOWR w formie papierowej, a także za pomocą poczty elektronicznej na adres kontakt@kowr.gov.pl lub za pośrednictwem skrytki ePUAP - KOWR/SkrytkaESP.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA