Europejska Szkoła Młodych Hodowców. Polscy fitterzy na czwartym miejscu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-10-2015,10:20 Aktualizacja: 04-10-2015,10:35
A A A

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka po raz pierwszy wysłała swoją pełną, siedmioosobową reprezentację do Battice w Belgii. Ta miejscowość po raz piętnasty gościła uczestników Europejskiej Szkoły Młodych Hodowców (E.Y.B.S).

Reprezentację PFHBiPM stanowili: Emilia Zawadzka (woj. podlaskie), Mateusz Saniewski (podlaskie), Damian Żyłowski (mazowieckie), Radosław Słupikowski (kujawsko-pomorskie), Dawid Wojno (podlaskie), Mateusz Kulesza (podlaskie) i Sebastian Gosk (podlaskie). To zwycięzcy II Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców w Szepietowie oraz – jak opisuje federacja – „inni młodzi fitterzy, którzy wykazują duży talent i zaangażowanie w tej stosunkowo młodej dziedzinie działalności w Polsce” (polega na przygotowywaniu bydła do pokazów i wystaw oraz umiejętnej jego prezentacji). Opiekunami i liderami ekipy byli pracownicy PFHBiPM: Mieczysław Kopiczko (dział hodowli) i Anna Strzyżewska (Region Oceny Bydgoszcz).

„Byliśmy jedną z 22 ekip z 13 krajów. Polskę reprezentowała też drużyna wystawiona przez Fundację Młody Hodowca. Po sześciu latach nieobecności do Battice wróciły reprezentacje Szwajcarii i Hiszpanii, i to one zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej. Trzecia była ekipa z Belgii, z regionu Walonia-Wal’Holstein” – brzmi relacja PFHBiPM.

Reprezentacja PFHBiPM zajęła czwarte miejsce. Dodatkowo, w konkursie jałowic na Walońskiej Wystawie Zwierząt jałowica, którą przygotowywał w ramach szkoły Damian Żyłowski, zajęła w swojej kategorii I miejsce.

„Daje się zauważyć, że niektóre ekipy przyjeżdżają ze świetnie przygotowaną młodzieżą, traktując tę szkołę jako świetną imprezę marketingową, odskocznię do dalszej kariery zawodowej. W rozmowie ze Szwajcarami dowiedzieliśmy się, że nie przyjeżdżali do Belgii przez sześć lat, bo nie mogli zebrać na tyle silnej drużyny, by liczyć na zwycięstwa” – opisuje Federacja.

 


 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA