Brazylijska branża mięsa wołowego ma się dobrze w dobie pandemii koronawirusa. Eksport wołowiny rośnie i do końca roku może pobić rekord i osiągnąć wartość 8 mld dolarów.
Pandemia koronawirusa nie wpłynęła na osłabienie brazylijskiej branży mięsa wołowego. Według wstępnych analiz eksport wołowiny w tym roku może pobić rekord i osiągnąć wartość 8 mld dolarów.
Kryzys związany z Covid-19 nie wpłynął negatywnie na eksport brazylijskiej wołowiny. Utorował on nowe drogi zbytu tego rodzaju mięsa – informuje portal euromeatnews.com.
Wstępne prognozy przewidują, że w bieżącym roku z Brazylii wyjedzie rekordowa ilość wołowiny o wartości 8 mld dolarów.
Ministerstwo Rolnictwa, Hodowli i Zaopatrzenia prowadzi negocjacje z krajami, które reprezentują duży wolumen zakupów i są zainteresowane wołowiną z Brazylii.
Wzrost cen produktów mleczarskich na platformie Global Dairy Trade (GDT) był odnotowywany przez kolejne trzy aukcje. Ostatnie notowanie zakończyło się minusem, a ogólny indeks cenowy spadł o 2%. Aukcja na platformie...
Jak twierdzi Antônio Jorge Camardelli, prezes Brazylijskiego Stowarzyszenia Przemysłów Eksportu Mięsa (ABIEC) w tym roku jest oczekiwany rekordowy wzrost eksportu wołowiny do 2 mln ton.
W minionym roku wzrost przychodów wyniósł 15,5%, a jego wartość osiągnęła poziom 7,59 mld dolarów, przy całkowitym eksporcie sięgającym 1,84 mln ton, co oznacza wzrost o 12,4%.
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy sprzedaż świeżego i przetworzonego mięsa wzrosła o 19,7%. Do Chin trafia niemal 58% całkowitego eksportu. Wzrost wywozu odnotowano także do Egiptu, Chile, Rosji, do Stanów Zjednoczonych i na Filipiny.
Brazylia ma bardzo dobrze zorganizowane sieci dystrybutorów i dlatego ma szansę zwiększyć swój udział w światowych rynkach w kolejnych latach.
Firma Marfrig w pierwszej połowie roku odnotował historyczne wyniki, z przychodami netto w wysokości 32,3 mld dolarów i zyskiem netto w wysokości 2,16 mld dolarów.
Cena skupu bydła w Polsce w przedostatnim tygodniu października nie uległa zmianie, ale na początku listopada spadła. Dotyczy to zarówno buhajów, jałówek oraz krów w wadze żywej i w rozliczeniu wbc. Żywiec...
- Oznacza to wzrost sprzedaży o 48% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. - podkreślił Alisson Navarro, dyrektor eksportu Marfrig do Ameryki Łacińskiej.
Jak tłumaczył dyrektor wykonawczy, kiedy Covid 19 przybył do Brazylii, rynek azjatycki praktycznie wracał do normy i dlatego poziom eksportu został utrzymany.
- Wpływ pandemii na sektor produkcji i eksportu mięsa Marfriga był pozytywny, a trzeci kwartał również przyniósł doskonałe wyniki, przy jeszcze większym popycie na rynku międzynarodowym - dodał Alisson Navarro.
Według niego w najbliższych tygodniach dostępność bydła gotowego do uboju powinna wzrosnąć. W rzeczywistości ubój zmniejszył się o 8% w drugim kwartale w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r.
W tym roku Brazylia otrzymała również zgodę Tajlandii na eksport wołowiny z kością, bez kości i podrobów, co dodatkowo wzmocniło rynek.
Więcej informacji dotyczących hodowli bydła i produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło". ZAPRENUMERUJ