Hodowco, pamiętaj o szkoleniu. Bez niego stracisz pieniądze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2024,6:30 Aktualizacja: 30-11-2024,0:04
A A A

O ważnym obowiązku dla rolników, którzy korzystają ze wsparcia w ramach „Dobrostanu zwierząt”, przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

„Rolnicy, którzy chcą otrzymać płatności dobrostanowe za 2024 rok, muszą odbyć szkolenie z metod ograniczających stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej. Dotyczy to każdego, kto w 2024 r. ubiegał się jakąkolwiek płatność w ramach ekoschematu Dobrostan zwierząt, niezależnie od wybranego wariantu czy praktyki” – czytamy w komunikacie ARiMR.

Jak w nim zaznaczono, takie szkolenie trzeba odbyć do 14 marca 2025 roku, a zaświadczenie o jego ukończeniu trzeba złożyć właśnie do Agencji - do 21 marca 2025 r.

arimr, legawiec, wypłata dopłat, zaliczki

ARiMR chwali się rekordem wypłat dla rolników. I prosi o cierpliwość

28 listopada wypłaciliśmy rekordową w historii dopłat kwotę – pochwaliła się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Trwa przekazywanie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych w ramach kampanii 2024. „28...

Kto nie wywiąże się z tego obowiązku, będzie musiał liczyć się z nałożeniem kary w wysokości 30 proc. należnej płatności dobrostanowej” – ostrzega ARiMR.

Wskazuje, że szkolenia dotyczące metod ograniczających stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej organizują Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR) lub wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego (ODR).

Rolnik, może wybrać formę w jakiej chce odbyć takie szkolenie. Jedną z nich jest metoda samokształcenia – rolnik w dogodnym dla siebie terminie bierze udział w internetowym szkoleniu dostępnym pod linkiem: https://szkoleniadlarolnika.pl/. Drugą opcją jest skorzystanie z internetowego webinarium, które przeprowadzi przeszkolony doradca. Trzecia forma to udział w stacjonarnych szkoleniach, które w zależności od zainteresowania, będą organizowane w ODR” – podpowiada Agencja.

Poleć
Udostępnij