Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie
Wystawa w Sitnie odbywa się przez trzy dni tj. piątek, sobota i niedziela (tak jest już przyjęte od wielu lat i w dalszym ciągu jest to kontynuowane). Pierwszy i część drugiego dnia były poświęcony ocenie ras hodowlanych zwierząt. W piątek wystawcy przygotowywali swoje stanowiska, aby zwiedzający mogli łatwo i sprawnie przemieszczać się po terenie całej wystawy.
W sobotę pogoda nie rozpieszczała przyjezdnych jak i wystawców, ponieważ temperatura była dość niska jak na tą porę roku. Intensywne, przelotne opady deszczu nie przeszkodziły jednak przybyłym gościom.
Wystawa w Sitnie po raz trzydziesty
Każdy przybyły mógł znaleźć coś dla siebie. Stanowiska z roślinami ozdobnymi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zaś już na samym początku trasy zwiedzających przykuwały uwagę najnowsze maszyny rolnicze, takie jak ciągniki, kombajny i maszyny do uprawy gleby.
Handlowcy chętnie udzielali porad oraz przedstawiali oferty na miejscu. Firmy zaopatrujące w środki ochrony roślin rolników także znalazły swoje miejsce i chętnie udzielały porad. Większość wystawców była z okolic Lubelszczyzny.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wystawy hodowców zwierząt. Wśród nich znaleźli się hodowcy trzody chlewnej, bydła opasowego, bydła mlecznego, koni, owiec, drobiu ozdobnego, królików, gołębi. W sobotę o godz. 10 odbyło się seminarium pod tytułem „Lubelska wołowina – zasady chowu i hodowli bydła mięsnego”.
Podczas seminarium poruszane były tematy dotyczące produkcji wołowiny na świecie, jak i w Polsce w aktualnych uwarunkowaniach rolnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem doboru ras i systemu żywienia, które prowadził prof. Zygmunt Litwińczuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. O 18-ej odbyło się podsumowanie konkursu AGROLIGA, „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” oraz wręczenie nagród zasłużonym hodowcom zwierząt.
Sitno jest chętnie odwiedzane ze względu na długoletnią tradycję. W województwie lubelskim jest to jedna z najbardziej znanych wystaw.