Aerosem FDD – siewnik Pöttingera z przednim zbiornikiem
Pöttinger – firma producent profesjonalnych maszyn do uprawy gleby i siewu rozszerzył swoją ofertę siewników pneumatycznych.
Nowy siewnik Aerosem pojawi się na rynku od listopada 2020 r., w szerokościach roboczych 4 i 5 m, w wersji składnej ze przednim zbiornikiem. Nowy zasobnik na nasiona daje nowe możliwości maszynie siewnej. Może on być wykonany w dwóch pojemnościach: 1700 litrów albo 2300 l.
Zbiorniki nadciśnieniowe
Zbiornik jest zaopatrzony w uszczelniona pokrywę, co pozwala na wytworzenie nadciśnienia i dokładniejsze podawanie materiału do szyny siewnej. Podczas opracowywania zbiorników, inżynierowie kładli nacisk na łatwy dostęp do aparatu dozującego dla wykonania próby kręconej i nieskomplikowane uzupełnianie materiału siewnego. W opcji jest możliwość zamontowania tzw. dozowania podwójnego. Jest to nowe rozwiązanie Pöttingera. Jest ono określane jako Single Shoot, które umożliwia wysiew nawozów w rowek obok ziarna w jednym przejeździe. To daje dużą elastyczność.
Terria – nowy, zaczepiany kultywator ścierniskowy Pöttinger
Szybki montaż szyny
Szyna wysiewająca Aerosem FDD jest sprzężona z broną wirnikową przez system mocujący, który pozwala na jej szybki montaż i demontaż. System ten umożliwia opcjonalnie hydrauliczne podnoszenie szyny wysiewającej, aby uzyskać większy prześwit od podłoża. Kompaktowa, składana listwa wysiewająca z krótkim zaczepem przesuwa punkt ciężkości blisko ciągnika. Głowica rozdzielacza jest osadzona na szynie wysiewającej i dzięki opatentowanemu systemowi jest utrzymywana w pozycji pionowej. Specyficzne jej osadzenie zapewnia pionowe ustawienie i przez to dokładny, wyrównany rozkład poprzeczny nasion. Rozdzielenie ziarna odbywa się przez głowicę rozdzielacza z opcjonalnymi pojedynczo sterowanymi wylotami (IDS). Operator może przy pełnym wyposażeniu ustawiać na terminalu szerokość ścieżek technologicznych albo szerokość ogumienia i w ten sposób właściwie dobrać ścieżki. W siewniku wykorzystano znane, podwójne redlice talerzowe, ustawione co 15 cm (co 30 cm na każdej belce). Regulacja docisku redlic jest mechaniczna i centralna, w opcji może być hydrauliczna. Elementy regulacyjne, w tym głębokości siewu, są zlokalizowane z boku maszyny, jest do nich dobry dostęp. Możliwość odłączania nowego siewnika od brony w to wyjątkowo łatwy i szybki proces. Dzięki temu, w kilka minut brona wirnikowa może być wykorzystana do pracy solo.