Spotkanie praktyki z nauką - wizyta studentów WRiE SGGW w Agro-Land Marek Różniak w Śmielinie
Studenci z Koła Naukowego Rolników Wydziału Rolnictwa i Ekologii SGGW rozpoczęli kolejny tydzień kwietnia wizytą w siedzibie firmy Agro-Land Marek Różniak w Śmielinie - jednego z liderów uprawy pasowej oraz Interesariusza zewnętrznego Wydziału Rolnictwa i Ekologii SGGW w Warszawie. Program wizyty był bardzo ciekawy i napięty.
Wyjazd rozpoczął się od zwiedzenia zakładu produkcyjnego maszyn rolniczych Mzuri World pod profesjonalnym przewodnictwem kierownika produkcji, Michała Kopydłowskiego oraz właściciela firm Agro-Land i Mzuri World dr. Marka Różniaka, którzy zdradzili sekrety konstrukcji agregatów Mzuri Pro-Til i odpowiadali na liczne pytania studentów. Efekty pracy agregatu zostały zweryfikowane w praktyce podczas pokazu siewu pasowego słonecznika oraz w trakcie lustracji pól roślin ozimych wysianych w technologii uprawy pasowej Mzuri Pro-Til.
Konkurs Agro Games 2022
Pobyt w Śmielinie był doskonałym przykładem połączenia nauki i praktyki. Naukowy aspekt wniosła wizyta w laboratoriach Centrum Badawczo Rozwojowego Agro-Land oraz na wieloletnim ścisłym doświadczeniu polowym z systemami tradycyjnej uprawy płużnej oraz uprawy pasowej z wykorzystaniem technologii Mzuri Pro-Til.
Wyjazd zwieńczyła merytoryczna debata o uprawie pasowej poprowadzona przez studentów Rolnictwa z Koła Naukowego Rolników Adama Gołębiewskiego oraz Szymona Kowalskiego z udziałem ekspertów - właściciela firm Agro-Land i Mzuri World dr Marka Różniaka, prof. dr hab. Dariusza Jaskulskiego z Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz dr Jacka Skudlarskiego i dr inż. Anety Perzanowskiej ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Z każdym rokiem uprawa roślin w technologii pasowej strip-till cieszy się coraz większym zainteresowaniem polskich rolników i studentów kierunku Rolnictwo WRiE SGGW w Warszawie. Inicjatorami i organizatorami wyjazdu do Śmielina w dniu 11.04.2022 r. byli członkowie Koła Naukowego Rolników SGGW oraz władze Wydziału.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz