Wysoki poziom cen tuczników utrzymał się

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-07-2023,11:40 Aktualizacja: 10-07-2023,11:39
A A A
Niemiecka cena tuczników na dużej giełdzie bije rekordy. Krajowi przetwórcy narzekają jednak na trudności w przełożeniu silnych wzrostów cen skupu żywca wieprzowego na sieci handlowe.
 
W większości krajów Unii Europejskiej rynek trzody chlewnej zmaga się z niską podażą żywca. W efekcie walka konkurencyjna o surowiec do rzeźni zaostrzyła się.
 
Do skupu trafia zbyt mało żywca wieprzowego, aby zaspokoić zapotrzebowania linii ubojowych. Ponadto w wyniku upałów w wielu krajach wagi ubojowe świń maleją.
 
Rolniczy handel detaliczny, RHD, hodowla świń, puławska, sprzedaż bezpośrednia, produkcja tuczników,

Hodują i tuczą świnie oraz sprzedają w RHD

Zajmowali się produkcją materiału hodowlanego oraz tuczników. Kryzys na rynku spowodował, że zdecydowali się na rolniczy handel detaliczny, który stał się dla nich dodatkowym źródłem dochodów.    Robert...
 
W minionym tygodniu na niemieckiej dużej giełdzie notowania tuczników osiągnęły kolejny rekord. Cena wzrosła o 7 centów do wartości 2,50 euro za kg klasy E, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 11,14 zł.
 
Wzrost cen o 6 centów odnotowano we Francji, o 4 centy w Holandii oraz o 1 cent w Belgii. Z kolei w Hiszpanii i Danii notowania pozostały bez zmian. Kraje te eksportowały najwięcej wieprzowiny i obecnie muszą mocno konkurować z atrakcyjnie cenową wieprzowiną pochodzącą z USA i Brazylii.  
 
W Polsce przetwórcy narzekają na trudności w przełożenia silnych wzrostów cen skupu tuczników na sieci handlowe. W rezultacie ceny na krajowym rynku pozostały stabilne i oscylowały wokół 12 zł za kg klasy E.

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA