Wirus ASF rozprzestrzenia się na zachód Belgii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
17-01-2019,9:50 Aktualizacja: 17-01-2019,10:08
A A A
Afrykański pomór świń (ASF) został potwierdzony u dwóch padłych dzików 8 stycznia br. w Belgii we wzmocnionej strefie kontroli między Meix-devant-Virton i Sommethonne. W wyniku rozprzestrzenianie się wirusa na zachód kraju tamtejszy rząd postanowił skorygować strefy kontroli.
 
Rząd Walonii ogłosił, że padłe dziki znalezione poza obszarem buforowym (strefa I), w obszarze wzmocnionego nadzoru (strefa II), pomiędzy Meix-devant-Virton i Sommethonne były zarażone wirusem ASF - informuje portal 3trzy3.pl.
 
bioasekuracja, trzoda chlewna, afrykański pomór świń, Copa-Cogeca

Bioasekuracja dla hodowców, ale nie dla myśliwych?

Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej Polsus działając z upoważnienia Copa Cogeca zorganizował międzynarodową konferencję na temat znaczenia bioasekuracji w walce z wirusem afrykańskiego pomoru świń. Konferencja odbyła...
 
Belgia potwierdziła znaczny wzrost liczby przypadków choroby na zachodzie kraju przy granicy z Francją. Wykryto dwa przypadki poza ogrodzeniami zbudowanymi w strefie II w Belgii. 
 
Dziki mogły przedostać się za ogrodzenie ponieważ w miejscach zamieszkałych nie zostało ono wybudowane.
 
Belgijskie władze podjęły decyzję, że w wyniku odnotowania przypadków ASF obszar buforowy zostanie powiększony na części obszaru nadzoru w kierunku południowego zachodu.
 
Kraj ten wprowadził również środki mające na celu zwiększenie systemu kontroli, w tym nadzór wszystkich obszarów i systematyczne poszukiwanie martwych dzików, a także ścisłe przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa biologicznego.
 
Rząd planuje także budowę dodatkowego ogrodzenia na zachód od osi Pin-Orval-Limes-Gérouville- Sommethonne-Villers-la-Loue oraz zmniejszenie populacji dzików przez umieszczanie pułapek.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA