Cena tuczników w Chinach spadła poniżej 10 juanów za kg żywca, co w przeliczeniu na polską walutę daję około 5,5 zł za kg, a straty hodowców wynoszą od 200 do 300 juanów na sztuce (110-166 zł).
Cena żywca wieprzowego w Chinach w marcu br. po raz kolejny spadła, a jej poziom od 10 lat nie był tak niski. W wyniku tego producenci tracą od 200 do 300 juanów na sztuce (110-166 zł).
Żywiec wieprzowy w Chinach potaniał, a jego cena spadła poniżej 10 juanów za kg żywca, co w przeliczeniu na polską walutę daję około 5,5 zł za kg.
Spadki cen miały wyhamować po nałożeniu cła na amerykańską wieprzowinę. Przewidywano, że sankcje spowodują ograniczenie podaży wieprzowiny na rynku chińskim i podniesienie ceny. Jednak tuczniki nadal tanieją, a ich nadpodaż jest wyraźnie widoczna.
Pogłowie świń w pierwszym kwartale 2018 r. w USA wzrosło o 3,1 proc. r/r i osiągnęło rekordowy poziom 72,8 mln sztuk. Jednocześnie przewidywana podaż tuczników do końca roku wzrośnie niemal o 4 proc. Wzrost liczby świń w Stanach...
Cena żywca wieprzowego w drugim kwartale br. pozostanie na niskim poziomie, informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie analizy Rabobanku.
W kolejnych tygodniach eksperci przewidują wzrost popytu związany z nadchodzącymi tradycyjnymi majowymi festiwalami.
Z kolei w drugiej połowie roku podaż tuczników będzie zależała od liczby małych gospodarstw, które pozostaną na rynku w stosunku do ekspansji produkcji w dużych fermach.
Import wieprzowiny do Chin w lutym br. obniżył się o 38,7 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca oraz o 35 proc. r/r.
Eksperci prognozują, że w pierwszym półroczu import chiński spadnie o ponad 20 proc., a w drugiej części roku będzie on nieznaczny w stosunku do ubiegłego roku.