Cena tuczników i warchlaków w Niemczech ustabilizowała się. Wszystko dzięki otwarciu największej niemieckiej rzeźni oraz wolniejszych przyrostów zwierząt spowodowanych upałami.
Ceny tuczników oraz warchlaków na niemieckim rynku przestały spadać. Jest to efekt wznowienia ubojów w największej niemieckiej rzeźni oraz upałów, które spowodowały wolniejsze przyrosty tuczników.
Rynek trzody chlewnej w Niemczech odnotował duże spadki cen po zamknięciu ubojni w Nadrenii Północnej we Westfalii.
Rzeźnia Tönnies wstrzymała pracę w czerwcu z powodu zakażenia załogi koronawirusem. W zakładzie ubijano dziennie 20 tysięcy świń.
Zamknięcie zakładu wywołało szybki wzrost podaży tuczników na niemieckim rynku.
Sytuacja dodatkowo pogorszyła się po wprowadzeniu przez Chiny ograniczeń w imporcie wieprzowiny z wielu unijnych zakładów mięsnych.
Tuczniki w ostatnich tygodniach w wielu krajach Unii Europejskiej znacznie potaniały. Uruchomienie uboju w największej rzeźni w Niemczech oraz wzrost konsumpcji spowodowały, że ceny żywca wieprzowego zaczęły się stabilizować. Krajowy...
W skutek tego w ciągu dwóch tygodni tuczniki w Niemczech potaniały aż o 19 centów za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc) do wartości 1,47 euro, czyli około 6,53 złotych.
W minionym tygodniu sytuacja zaczęła się stabilizować, a spadek cen wyhamował.
W notowaniach niemieckiej małej giełdy z 14 lipca cena tuczników utrzymała się na poziomie 1,68 euro za kg wbc, czyli około 7,46 złotych.
Na aukcji wystawiono 1540 tuczników w 10 partiach z czego nic nie sprzedano – informuje portal warchlaki.com.pl.
Dzień później (15 lipca) ukazały się notowania dużej giełdy. Tam również cena pozostała na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 1,47 euro za kg.
W kolejnych notowaniach małej giełdy cena tuczników utrzymała się na poziomie 1,68 euro za kg.
Na aukcji wystawiono 1215 tuczników w 7 partiach z czego podobnie jak na poprzedniej aukcji nie sprzedano żadnej sztuki.
Stabilizacja rynku dotyczy również warchlaków. W notowaniach z 17 lipca ich cena utrzymała się na poziomie 39 euro za zwierzę, czyli około 173,21 złotych.
Cena ta obowiązuje od 20 do 26 lipca bieżącego roku.
-
Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ