Kiełbasy z ASF-em wykryte w punkcie kontroli celnej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-01-2020,15:30 Aktualizacja: 29-01-2020,15:13
A A A

ASF zdobywa nowe tereny. Jak poinformowała TVP 1, przez rosyjską granicę przedostały się kolejne partie skażonego wirusem mięsa.

Służby weterynarii Rosji Rosselhoznadzor potwierdziły, że w punkcie kontroli celnej Trans-Bajkał wykryto kiełbasę skażoną wirusem ASF.

Nowe przypadki afrykańskiego pomoru świń wykryto w pobliżu granicy z Chinami. Rosyjskie media spekulują, że wpłynął na to nielegalny handel towarami mięsnymi oraz żywcem wieprzowym.

ASF, afrykański pomór świń, dziki, przypadek asf, ogrodzenie elektryczne, siatka, Saksonia, trzoda chlewna

Prąd i siatka mają zatrzymać dziki

Dziki zakażone wirusem afrykańskiego pomoru świń, według niektórych doniesień, znajdują się już tylko 12 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej. W związku z tym, jak donosi TVP 1, Saksonia również zbuduje ogrodzenie,...

Handlarze w Chinach wykorzystując trudną sytuację rolników kupują od nich chore świnie w bardzo niskiej cenie. Sprzedają je innym hodowcom rozprzestrzeniając w ten sposób chorobę.

To nie pierwszy przypadek odkrycia zainfekowanych produktów na granicy rosyjsko-chińskiej. Jak podaje portal Pig Progress we wcześniejszych oświadczeniach Rosselhoznadzor wielokrotnie ostrzegał, że nielegalny handel w tym regionie i przemyt z Chin są jednym z głównych czynników przyczyniających się do rozprzestrzeniania ASF w tym kraju.

W styczniu 2020 r. w odległości 12 km od granicy z Chinami w regionie chabarowskim potwierdzono ASF u odstrzelonych dzików.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA