Eksport wieprzowiny z Rosji bije rekordy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-02-2019,8:00 Aktualizacja: 07-02-2019,16:09
A A A
Rosja w ciągu 11 miesięcy 2018 r. wyeksportowała 106 tys. ton wieprzowiny i podrobów. Było to o 11 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 r. 
 
Rosjanie odbudowali krajową produkcję trzody chlewnej i ruszają z mięsem poza granice swojego kraju. Eksport wzrósł głównie dzięki wysyłkom produktów wieprzowych do Wietnamu, Białorusi, Azerbejdżanu i Ukrainy. 
 
Eksport do Wietnamu, jak podaje portal warchlaki.com.pl, wzrósł w ciągu 11 miesięcy ponad dwukrotnie i wyniósł 15 tysięcy ton.
 
tuczniki, cena, USA, trzoda chlewna

USA też zmaga się z kryzysem branży trzodziarskiej

Produkcja tuczników w cyklu zamkniętym w Stanach Zjednoczonych generuje od 15 do 20 dolarów straty na sztuce, co w przeliczeniu na polską walutę daje 56,5 - 75,4 złotych. Tamtejsi rolnicy mogą spodziewać się, że ceny pokrywającej...
Natomiast rosyjski eksport do Hongkongu ma się nieco gorzej. W okresie od stycznia do listopada 2018 r. wyniósł on 26 tysięcy ton co oznacza spadek o prawie 23 proc. rok do roku. 
 
Spadek rosyjskiego eksportu na ten rynek świadczy najprawdopodobniej o niewystarczającej jakości mięsa w stosunku do ceny.
 
Eksport świeżej i mrożonej wieprzowiny z Rosji w ubiegłym roku wzrósł prawie o jedną czwartą. Osiągnął on poziom wynoszący niemal 30 tysięcy ton. 
 
Z kolei import mrożonych podrobów w okresie od stycznia do listopada 2018 r. wzrósł o 11 proc. do 44 tysiące ton.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA