Cena tuczników w UE w marcu zmalała

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-04-2020,14:00 Aktualizacja: 14-04-2020,13:54
A A A
Cena trzody chlewnej w krajach unijnych w ciągu dwóch ostatnich tygodni marca bieżącego roku spadła o 9 euro za 100 kg. W przeliczeniu na polską walutę cena ta spadła o 40,65 złotych. 
 
Średnia cena pod koniec marca za świnie w Unii Europejskiej spadła o 9 euro i osiągnęła poziom 186,35 euro za 100 kg, informuje Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS.
 
Tym samym przeliczając na polską walutę daje to 841,74 złotych za 100 kg. Mimo spadku notowań ceny są o niemal 37 euro (167 zł) wyższe niż w tym samym okresie 2019 r. 
 
cena tuczników w Niemczech, żywiec wieprzowy, trzoda chlewna, duża giełda, mała giełda, wbc,

Ceny tuczników w Niemczech spadają, a w Polsce?

Notowania żywca wieprzowego ustalane w Niemczech przekładają się na poziom cen niemal w całej Europie. W bieżącym tygodniu tuczniki u naszego zachodniego sąsiada potaniały.    Cena żywca wieprzowego na dużej giełdzie w Niemczech w...
Producenci w odpowiedzi na gwałtowny wzrost popytu wywołany epidemią koronawirusa, zwiększyli podaż wieprzowiny na rynku. W konsekwencji spowodowało to spadek cen. 
 
W Niemczech odnotowuje się silny popyt na uzupełnienie sklepów detalicznych. Optymistycznie wygląda również sytuacja rosnącego popytu na eksport do Chin w nadchodzących tygodniach. 
 
We Francji pod koniec marca utrzymano stały poziom cen trzody chlewnej. Z kolei w Hiszpanii odnotowano spadek wynoszący 4 euro za 100 kg. 
 
Według prognoz w kolejnych tygodniach wahania cen na rynku trzody chlewnej utrzymają się. Jest to efekt zamknięcia sektora gastronomicznego w większości państw członkowskich UE oraz ograniczenia handlu z krajami trzecimi.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA