ASF w Chinach. Do tej pory ubito ponad 700 tys. świń

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-01-2019,15:00 Aktualizacja: 09-01-2019,13:06
A A A
Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) został już potwierdzony w 23 chińskich prowincjach. Z powodu choroby ubito tam łącznie 706 tys. sztuk trzody chlewnej.
 
Chiński rząd w ubiegłym tygodniu potwierdził wystąpienie kolejnego ogniska ASF. Jak informuje portal 3trzy3.pl choroba zaatakowała fermę, w której łącznie utrzymywano ponad 73 tys. zwierząt. Jest ona położona w hrabstwie Mingshui w prowincji Heilongjiang i należy do największej chińskiej farmy, w której potwierdzono ASF.
 
ASF wykryto również na farmie, w której utrzymywano 8016 sztuk trzody chlewnej położonej w hrabstwie Zezhou w mieście Jincheng w prowincji Shanxi.
 
wirus, ASF, dziki, przypadki

Z powodu ASF co roku ginie coraz więcej dzików

Odstrzał sanitarny dzików jest jedyną metodą ograniczającą rozprzestrzenianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w ich populacji. Jednak w ostatnim czasie działania te budzą wiele kontrowersji.   Redukcja populacji dzików...
Pierwsze ognisko ASF zostało potwierdzone 3 sierpnia ur. Choroba wybuchła wówczas w prowincji Liaoning. Do tej pory chiński rząd poinformował o wystąpieniu 100 ognisk choroby.
 
Dotyczą one 23 prowincji i łącznie w wyniku choroby poddano ubojowi 706 tys. świń. 
 
Tamtejsze ministerstwo rolnictwa opublikowało w ubiegłym tygodniu nowe rozporządzenie dotyczące rzeźni. Ubojnie będą musiały badać produkty wieprzowe na obecność wirusa ASF przed ich przetworzeniem. 
 
Świnie o różnym pochodzeniu będą musiały być ubijane oddzielnie. Zgodnie z rozporządzeniem, które wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2019 r. w przypadku wykrycia ogniska ASF, ubojnie będą musiały uśmiercić wszystkie świnie, a prace powinny zostać przerwane przynajmniej na 48 godzin.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2024

Hoduj z głową świnie:

-Jakie źródło energii jest najlepsze

-Żeby loszki nie były tucznikami

-Nie ma paszy wolnej od mikotoksyn

-Rolnictwo 4.0 w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2024

Hoduj z głową bydło:

-Ketozie można i trzeba zapobiegać

-Specyfika żywienia krów mlecznych w zasuszeniu

-Bolusy na lepszy start

PRENUMERATA