Obrońców zwierząt nie interesują ... zwierzęta

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
13-02-2023,8:30 Aktualizacja: 13-02-2023,8:08
A A A

- Czy jakakolwiek organizacja zwierzęca pozytywnie zareagowała na fakt, że polscy hodowcy otrzymają więcej pieniędzy na poprawę dobrostanu zwierząt? Oczywiście że nie, ponieważ im nie zależy na zwierzętach - mówił Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego podczas styczniowej debaty "Jak skutecznie walczyć z dezinformacją i fejk atakami w branży żywnościowej?".

Dbałość przez polskich hodowców o dobrostan zwierząt jest najlepszą odpowiedzią na ataki tzw. obrońców ich praw. Polska pod tym względem wiedzie w Europie prym.

- Organizacje zwierzęce chcą wzbudzać emocje i zbierać pieniądze na własne potrzeby. To są dziesiątki milionów złotych przeznaczanych nie na pomoc zwierzętom, ale na kampanie szkodzące polskiej żywności - mówił Jacek Zarzecki dodając:

KRD-IG, Dariusz Goszczyński, Rafał Romanowski, polska żywność, mięso drobiowe, drobiarstwo, fake news, dezinformacja

KRD-IG: musimy powiedzieć stop dezinformacji żywnościowej

Zwalczanie wzrastających fałszywych informacji dotyczących jakości żywności produkowanej w Polsce. To główny cel organizatorów debaty "Jak skutecznie walczyć z dezinformacją i fejk atakami w branży żywnościowej?" Debata pt....

- Czy jakakolwiek organizacja zwierzęca pozytywnie zareagowała na fakt, że polscy hodowcy otrzymają więcej pieniędzy na poprawę dobrostanu zwierząt? Oczywiście, że nie. Mało tego, okazuje się że dobrostan zwierząt jest jednym z podstawowych celów ataków tych organizacji. Gdy publikuję zdjęcia bydła ze swojego gospodarstwa spotykam się z zarzutami, że są one zretuszowane lub pochodzą z Internetu. Ci ludzie nawet nie wiedzą jak w rzeczywistości wygląda produkcja zwierzęca.

Prezes PZHiPBM podkreśla, że organizacjom prozwierzęcym nie chodzi tylko o dezinformacje, ale także o wymuszenie zakazu nazywania produktów odzwierzęcych zdrowymi.

Jacek Zarzecki podkreśla przy tym, że należy odkłamywać mity dotyczące np. zużycia 15 tys. litrów wody na wyprodukowanie 1 kg wołowiny czy tego, że w Polsce ma miejsce produkcja przemysłowa zwierząt.

- Musimy działać tak samo jak te organizacje, czyli grać na emocjach. Suche dane nie zyskają zasięgu - podsumowuje Zarzecki.

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals) Sygnały brojlerów |Sygnały kur nieśnych |Sygnały indyków




 

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA