Modernizacja gospodarstw rolnych. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
25-07-2018,13:45 Aktualizacja: 25-07-2018,13:46
A A A

Hodowcy trzody chlewnej, którzy chcą rozwijać produkcję prosiąt a także producenci mleka i opasów tylko do 27 lipca mogą się starać o wsparcie na modernizację gospodarstw rolnych.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już od trzech lat przyjmuje wnioski w sprawie modernizacji gospodarstw rolnych.

Producenci mleka złożyli do tej pory najwięcej, bo 2,8 tysięcy wniosków. Rolnicy, którzy decydują się na produkcję bydła opasowego złożyli ich 1,3 tys. Najmniej, w sumie 600, napłynęło od hodowców trzody chlewnej.

owce, kozy,. pomór małych przeżuwaczy, służby weterynaryjne

Pomór małych przeżuwaczy. Stada będą masowo likwidowane

Pomór małych przeżuwaczy atakuje owce i kozy w Bułgarii. Wirusa tej choroby po raz pierwszy wykryto w czerwcu tego roku we wsi Voden leżącej na południowym wschodzie Bułgarii, blisko granicy z Turcją. Ministerstwo rolnictwa Bułgarii, jak...

Dokumenty na dofinansowanie modernizacji gospodarstw rolnych w tym roku można składać tylko do 27 lipca.

Dofinansowanie w ramach modernizacji może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Mogą być one przeznaczone głównie na inwestycje budowlane.

Dofinansowanie na produkcję prosiąt może wynieść maksymalnie 900 tysięcy złotych. Z kolei na rozwój produkcji mleka lub bydła opasowego po 500 tysięcy złotych. Kwoty te oznaczają zwrot połowy poniesionych kosztów.

- Modernizacja gospodarstw rolnych jest naborem typowo specjalistycznym. Mamy taką nadzieję, że te specjalistyczne gospodarstwa będą się rozwijać. Będziemy mieć do czynienia być może z odnowieniem produkcji bydła opasowego, która jest tak bardzo potrzebna - mówił dla TVP 1 Tomasz Nowakowski, wiceprezes ARiMR.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA