Mięso jest zdrowe i potrzebne. 6 czerwca ma swoje święto
Mięso, czyli białko zwierzęce stanowi filar bezpieczeństwa żywnościowego. Człowiek nie może bez niego funkcjonować.
– Ustanowienie Światowego Dnia Mięsa jest wyrazem naszego przekonania o fundamentalnej roli białka zwierzęcego dla zdrowia człowieka – podkreśla Jacek Strzelecki, prezes zarządu Związku Polskie Mięso.
Takiego święta nie ma zarówno w polskim, jak i światowym kalendarzu. Jest za to wiele różnego rodzaju światowych świąt weganizmu i wegetarianizmu.
– Doszedłem więc do wniosku, że musimy stworzyć swoje, chociażby dla zachowania równowagi – dodaje Strzelecki.
Polska liderem obniżania emisji gazów cieplarnianych z rolnictwa
Dlaczego pomysłodawcy zdecydowali się na tę datę? Ponieważ w Polsce jest wówczas najlepszy okres na spożycie mięsa, sezon grillowy już trwa od początku maja, a także organizowanych jest wiele plenerowych imprez.
– Po drugie nikomu na całym świecie ona się nie pomyli, ponieważ będzie zapisywana zawsze tak samo, czyli 6 miesiąc i 6 dzień. Chcę podkreślić, że nasz związek nie jest właścicielem tej daty – tłumaczy Jacek Strzelecki, dodając:
– Każdy może celebrować nasze święto według własnych potrzeb. Wiem, że niektórzy prezesi firm już teraz planują na ten czas promocje, co oczywiście będzie korzystne dla konsumentów.
Mięso jest zdrowe i potrzebne
Jacek Strzelecki podkreśla, że za ustanowieniem Światowego Dnia Mięsa przemawia również fakt pojawienia się w mainstreamowych i społecznościowych mediach wielu nieprawdziwych informacji na temat mięsa.
– Niemal każdego dnia możemy przeczytać lub usłyszeć, że jest ono trucizną, czy główną przyczyną nowotworów. Doszło do tak absurdalnej sytuacji, w której musimy przekonywać społeczeństwo o tym, że człowiek nie może funkcjonować bez białka zwierzęcego – mówi Strzelecki, dodając:
– Zwłaszcza młody organizm bardzo go potrzebuje. To tak, jakbyśmy powiedzieli, że musimy oddychać, żeby żyć – podkreśla prezes związku.
Więcej informacji na temat hodowli bydła i produkcji mleka oraz hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" i "Hoduj z Głową Świnie"
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)