Mleko w proszku – najlepszy towar eksportowy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-08-2016,9:10 Aktualizacja: 22-08-2016,10:26
A A A

- Proszki mleczne są dla branży mleczarskiej najlepszym produktem eksportowym, gdyż nie wymagają warunków chłodniczych, można je długo przechowywać i są stosunkowo łatwe w transporcie – zapewniał Dariusz Sapiński prezes Mlekovity, podczas IX Światowego Dnia Mleka w Wysokim Mazowieckim – informuje portalspożywczy.pl

Według analiz rynku światowego mleko w proszku jest i będzie najbardziej poszukiwanym produktem mleczarskim na rynkach. Jego znaczenie będzie rosło głównie z uwagi na zmiany demograficzne na świecie.

sery, sery dojrzewające, sery świeże, twarogi, produkcja serów, eksport serów

Rośnie produkcja i eksport serów

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku w Unii Europejskiej wyprodukowano niemal 2,25 mln ton serów. To o ok. 4,4 proc. więcej niż w tym samym czasie przed rokiem. Stało się tak przede wszystkim dlatego, że Niemcy i Holandia, jedni z...

- Wychodząc naprzeciw tej sytuacji budujemy największą w Europie środkowo-wschodniej fabrykę proszków mlecznych. Oprócz tradycyjnych proszków, jak odtłuszczonego i pełnego mleka w proszku, będziemy tam produkować nowe produkty, jak chociażby odżywki dla dzieci, co wymaga najlepszej technologii i najwyższych standardów – mówił Dariusz Sapiński.

Budowa fabryki jest już w trzeciej fazie. Ogólny koszt inwestycje wynosi 300 milionów złotych. Powstaje cały kompleks z budynkami, instalacjami i pełnym wyposażeniem, na działce o powierzchni 4 hektarów oddalonej o 200 metrów od centrali firmy w Wysokim Mazowieckim. Termin ukończenia inwestycji jest przewidziany na 2017 rok.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2024

Hoduj z głową świnie:

-Choroba obrzękowa niejedno ma imię

-Białko paszowe - problem rzeczywisty czy wydumany?

-Remont stada własny lub z zakupu?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2024

Hoduj z głową bydło:

-Czy i jak stosować aminokwasy chronione?

-Dlaczego wciąż przekarmiamy krowy białkiem?

-IBR, czyli wyzwanie dla nowoczesnych hodowców

PRENUMERATA