Jak ograniczać ryzyko kwasicy żwacza u krów mlecznych?
„Jak ograniczać ryzyko kwasicy żwacza u krów mlecznych?”. To tytuł tegorocznej konferencji naukowej z cyklu Nauka – Praktyce "Krowa mleczna w pytaniach".
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie serdecznie zaprasza do rejestracji i wzięcia udziału w konferencji naukowej z cyklu Nauka – Praktyce „Krowa mleczna w pytaniach”.
Jak poprawić rozród i unikać ketozy podpowiadano w Krakowie
Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 marca w Centrum Rekrutacji AGH U2 w Krakowie przy ul. Władysława Reymonta 7.
Wśród zaproszonych przez gospodarza wydarzenia, prof. dra hab. Zygmunta Macieja Kowalskiego gości, znaleźli się Greg Penner i Trevor DeVries z Kanady, Robert Van Saun i Erin Horst z USA, Qendrim Zebeli z Austrii, Paweł Górka z UR w Krakowie oraz Nicholas Jonnson z Wielkiej Brytanii.
Zygmunt Maciej Kowalski w inauguracyjnym wykładzie opowie o kwasicy żwacza, w kontekście której wciąż mamy więcej pytań niż odpowiedzi.
Greg Penner odpowie na pytanie, czy pomijamy jakieś czynniki ryzyka kwasicy żwacza, a Trevor DeVries o tym, jak behawior krów wpływa na zdrowie żwacza.
Robert Van Saun opowie jak składem dawki i sposobem jej zadawania można zapobiegać SARA, a Qendrim Zebeli przedstawi biomarkery zdrowia żwacza i wyjaśni, co mówią nam one w diagnostyce i prewencji kwasicy żwacza.
XII Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego w Bratoszewicach
Paweł Górka wyjaśni, czy kwasica żwacza jest problemem w odchowie cieląt, a Nicholas Jonnson przedstawi temat dotyczący bolusów w żwaczoczepcu dla diagnozy SARA i jak najlepiej można je wykorzystać w monitoringu stada krów mlecznych.
Erin Horst wyjaśni, czy kwasica w przewodzie pokarmowym przyczynia się do ogólnoustrojowego stanu zapalnego, a Greg Penner odpowie na pytanie, czy zwiększenie ilości pasz treściwych podawanych krowom w stacji żywienia robota zwiększa ryzyko kwasicy żwacza.
Dwumiesięcznik "Hoduj z Głową Bydło" objął konferencję Nauka – Praktyce "Krowa mleczna w pytaniach" pod hasłem: "Jak ograniczać ryzyko kwasicy żwacza u krów mlecznych?" swoim patronatem.
Formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ
Szczegóły konferencji znajdują się TUTAJ
Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" ZAPRENUMERUJ
Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)