Dobrostan bydła mlecznego. Dokąd zmierzamy?
Jak można zwiększyć dobrostan krowy mlecznej w okresie przejściowym, jakie są najważniejsze wyzwania dla dobrostanu w dużej oborze wolnostanowiskowej, czy obora z dojem automatycznym zwiększa dobrostan krów oraz jak można poprawić dobrostan cieląt?
Katedra Żywienia i Dietetyki Zwierząt zaprasza na czwartą edycję międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Nauka - Praktyce. Odbędzie się ona 14 marca 2019 roku w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Konferencja jest skierowana zarówno do hodowców, praktyków, doradców żywieniowych, zootechników a także lekarzy i techników weterynarii. Wśród wykładowców znajdą się specjaliści z Kanady, Szwecji, Estonii oraz Polski.
Jak przygotować krowę do laktacji? Przede wszystkim dobrze żywić
Organizatorzy oraz zaproszeni goście podczas tegorocznego spotkania będą się starali odpowiedzieć na pytanie: "Dobrostan bydła mlecznego - dokąd zmierzamy?".
Okres przejściowy - jak można zwiększyć dobrostan krowy mlecznej? Temat ten zaprezentuje prof. Marina Von Keyserlingk z Kanady.
Dr Marko Kass z Estonii opowie o tym jakie są najważniejsze wyzwania dla dobrostanu w dużej oborze wolnostanowiskowej?
Czy obora z dojem automatycznym zwiększa dobrostan krów? Na to pytanie odpowie dr Leszek Jarosz.
Hodowcy i producenci bydła dalej będą otrzymywać dopłaty
Odpajanie cieląt czyli która z metod podawania cielętom pójła jest najlepsza i dlaczego? To temat wystapienia prof. Leny Lidfors ze Szwecji.
Prof. Marina Von Keyserlingk z Kanady jeszcze raz zabierze głos. Tym razem postara się ona odpowiedzieć na pytanie jak można poprawić dobrostan cieląt?
Więcej informacji na temat czwartej edycji międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu Nauka - Praktyce można znaleźć TUTAJ.